• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Urządzanie nowego biura we Włocławku

Otwarcie własnego biura stanowi dla przedsiębiorcy zawsze duże wyzwanie. Przede wszystkim trzeba się skupić na urządzeniu nowej placówki tak, aby komfortowo czuli się w niej pracownicy oraz potencjalni klienci.Zaczynamy urządzaniePo dokonaniu wszelkich formalności związanych z zakupem nowego lokalu przeznaczonego pod biuro, albo wynajmu takiego pomieszczenia, możemy przygotować się do jego urządzenia. Niestety koszty z tym związane są dość duże. Choć oczywiście wiele zależy od tego, czy nabyliśmy lub wynajęliśmy duży bądź mały lokal, czy prowadzimy niewielką firmę, czy też duże przedsiębiorstwo, a także ile osób zatrudniamy. Te wszystkie punkty będzie trzeba brać pod uwagę w przypadku kupowania wyposażenia, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania biura.Meble biuroweZacznijmy od rzeczy najważniejszej jaką są meble biurowe. Wśród nich na pewno trzeba wymienić biurka, krzesła lub fotele, a także regały i szafy biurowe. Ale od początku. Koszt zakupu pojedynczego biurka waha się pomiędzy 200, a 400 złotych. Muszą one być przystosowane do tego, aby umieścić na nich komputer stacjonarny lub laptop. Liczy się również wielkość biurka. Im jest większe tym łatwiej zmieścić na nim urządzenie wielofunkcyjne, a także inne niezbędne do pracy materiały biurowe.
Trzeba również przygotować się na wydatek związany z nabyciem foteli obrotowych. Są to meble, których cena rozpoczyna się w granicach 300 lub 400 złotych, a sięga nawet 1500 złotych. I uważa się je za niezbędnik, który powinien znajdować się w każdym biurze. Oczywiście ich ostateczna cena zależy od tego, na jakiego rodzaju fotele obrotowe ostatecznie się zdecydujemy.
Meble biurowe to nie tylko biurka i fotele obrotowe. To także regały i szafy biurowe. Trzeba je również nabyć, bowiem tam umieszcza się segregatory czy też teczki, w których na ogół trzyma się wszelkiego rodzaju dokumentacje. Ceny regałów rozpoczynają się z reguły od ok. 500 złotych, zaś szafy biurowe kosztują nieco więcej. Gdy zdecydujemy się na taki zakup, należy przeznaczyć na niego przynajmniej 1000 złotych.


Jeśli w naszym biurze planujemy urządzić poczekalnię, to również trzeba pomyśleć o jej urządzeniu. Oczywiście najprościej będzie jeśli umieścimy w niej wygodne krzesła (wydatek kilkudziesięciu złotych), jeden lub dwa niewielkie stoliki oraz stojak na przeróżne czasopisma. Jeśli chcemy zadbać o prestiż firmy, zamiast krzeseł można zdecydować się na zakup niewielkiej sofy. Należy jednak pamiętać o tym, że tym samym wzrosną koszty związane z zakupem mebli biurowych.

 

urządzenia biurowe


Urządzenia wielofunkcyjne


Kolejnym niezbędnym wyposażeniem biura są urządzenia elektroniczne. Naturalnie na pierwszym miejscu należy wymienić tu komputery, które w zależności od jakości sprzętu będą nas kosztować od mniej więcej 1200, 1300 złotych, do nawet 4000 tysięcy. Warto jednak (przynajmniej na samym początku) rozejrzeć się za sprzętem używanym, który będąc w dobrym stanie może posłużyć nam kilka dobrych lat.
W dalszej kolejności planujemy zakup urządzeń takich jak: skanery, drukarki, czy też kopiarki. Pierwsze z nich można dostać już od ok. 200, 250 złotych. Drukarki z kolei dzielą się na atramentowe i laserowe. W każdym przypadku należy liczyć się z wydatkiem w granicach od 150 do 500 złotych. Z kolei, aby nabyć kopiarkę należy przygotować się na wydatek rozpoczynający się od 1500 złotych. Jednak w biurze można zastosować również urządzenia wielofunkcyjne. Jest to połączenie drukarki, skanera, kopiarki, a nawet faksu. Tego typu najprostsze maszyny kosztują kilkaset złotych. A za profesjonalny sprzęt, który posiada wiele funkcji, a także czytelny panel sterowania LCD, należy zapłacić powyżej 1000 złotych.


Artykuły biurowe


Organizując pracę swojego biura nie można oczywiście zapomnieć o drobnych przedmiotach jakimi są materiały biurowe. Nie jesteśmy bowiem w stanie funkcjonować bez długopisów, różnego rodzaju zakreślaczy, ołówków, gumek itp. Najczęściej pracownik lub szef trzyma je na biurku w specjalnie do tego przeznaczonym organizerze. Do tego typu akcesoriów bardzo często zalicza się także segregatory, teczki, kalendarze.
Tego typu artykuły biurowe nie są przesadnie drogie. Większość z nich możemy dostać już za kilka złotych. Wyjątkiem mogą być np. teczki w twardej oprawie lub duże segregatory, służące najczęściej do przechowywania różnego rodzaju dokumentacji związanej z działalnością firmy. Pojedyncza sztuka może kosztować kilkanaście złotych.

 

Tego szukacie:

- artykuły biurowe Włocławek

- materiały biurowe Włocławek

- drukarki Włocławek

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również