• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Wyposażenie biura - gdzie kupić artykuły biurowe w Zabrzu?

Mnóstwo osób zakładających swoją własną firmę, decyduje się na wynajem lub zakup lokalu, w którym będzie znajdować się biuro. Takie pomieszczenie trzeba jednak urządzić. Wszystko musi być zaplanowane tak, abyśmy czuli się w nim komfortowo, a także, aby odwiedzający nas klienci mogli myśleć, że nasza firma jest dobra i godna zaufania.

Pierwsze kroki

Sam wynajem, albo zakup pomieszczenia, w którym będzie znajdowało się biuro nie jest żadnym problemem. Zazwyczaj w większych, bądź mniejszych miejscowościach tego typu miejsc jest pełno. Najważniejsza jednak jest cena. Na początku, w czasie rozwoju firmy warto pamiętać o tym, by nie popaść w zbyt duże koszty.
Załóżmy jednak, że wszystko jest już gotowe i powoli możemy urządzać siedzibę naszej firmy. Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę? Otóż zdecydowanie najważniejsze jest odpowiednie rozplanowanie powierzchni lokalu. Musimy wiedzieć gdzie będą stały biurka, pozostałe meble biurowe, który pokój będzie przeznaczony dla szefa, a gdzie będą pracować pozostałe osoby. Trzeba też koniecznie zwrócić uwagę na to, jakie przedmioty, urządzenia będą nam niezbędne, a bez jakich będziemy mogli się obyć.

Meble biurowe

Podstawą są oczywiście meble biurowe. W pomieszczeniu, w którym będziemy pracować muszą znaleźć się odpowiednie biurka, przeznaczone pod komputer stacjonarny lub laptopa. Dobrze jest również, aby znajdowało się na nich miejsce na urządzenia wielofunkcyjne, skanery bądź drukarki. Naturalnie, biurko musi być na tyle duże, by było na nim miejsce na swobodne rozłożenie dużej ilości papierów. Musi na nim również znaleźć się przestrzeń, na umieszczenie specjalnego organizera, w którym znajdują się przyrządy i różne drobne artykuły biurowe.

Naturalnie trzeba wziąć pod uwagę miejsca siedzące. Zarówno szef, jak i pracownicy powinni mieć do dyspozycji dobrej jakości krzesła obrotowe, które w znacznym stopniu powinny podnosić komfort pracy. Nie wolno też zapominać o potencjalnych klientach. W poczekalni mogą znajdować się zwyczajne krzesła, ale prezentujące określony standard. Można też pomyśleć o niewielkiej sofie.  Ważne są również inne meble, takie jak np. specjalne regały lub szafy. W nich bowiem zazwyczaj przechowywane są dokumentacje. Półki muszą być dostosowane do tego, aby położyć na nich segregatory, bądź teczki. Jak wygląda przedział cenowy, jeśli chodzi o meble biurowe? Zacznijmy od zwykłego biurka. Najczęściej ich ceny rozpoczynają się od około 100 złotych. Jednak jeśli chcemy kupić mebel, z przeznaczeniem na komputer i większą ilością szuflad, to wtedy trzeba liczyć się z wydatkiem w granicach 300-400 złotych. Fotele obrotowe mogą kosztować nawet powyżej 1000 złotych, ale standardowo, za pojedynczy egzemplarz wystarczy jak zapłacimy w granicach od 250 do 500 złotych. Klasyczne regały biurowe kosztują średnio między 400, a 700 złotych. Jeśli zaś chcemy nabyć specjalną szafę biurową na dokumenty, wówczas należy liczyć się z wydatkiem powyżej 1000 złotych.

Wyposażenie biura

Urządzenia biurowe

Gdy już meble biurowe są na swoim miejscu, w dalszej kolejności należy się skupić na urządzeniach, które pomogą nam w pracy biurowej. Naturalnie najważniejszym z nich są komputery. Można wybrać pomiędzy komputerami stacjonarnym, a laptopami. Oprócz tego na biurku szefa, a także biurkach pracowników muszą pojawić się urządzenia wielofunkcyjne, bez których dziś praktycznie nie można się obejść. Naturalnie, można też zakupić osobno skanery, drukarki i urządzenia ksero, ale wydaje się, że tzw. „kombajny” są po prostu najpraktyczniejsze. Mimo, że są one dość duże, to i tak będą zajmowały znacznie mniej miejsca niż kilka urządzeń znajdujących się na biurku. Najprostsze tego typu urządzenia można nabyć już od około 150 lub 200 złotych. Profesjonalne produkty posiadające np. panel sterowania LCD, kosztują od 1000 złotych w górę.

Materiały biurowe

Każdy szef powinien także pamiętać o wyposażeniu miejsca pracy w odpowiednie artykuły biurowe. Podstawą są: teczki, segregatory, duża ilość papieru, kalendarze (ścienne, a także biurkowe). Oczywiste jest też to, że trzeba zakupić również inne materiały biurowe, takie jak długopisy, wszelkiego rodzaju zakreślacze, ołówki, gumki, które najlepiej umieścić w specjalnych organizerach, znajdujących się na biurku. Cena tego typu przyborów nie jest zbytnio wygórowana i zazwyczaj będziemy musieli wydać na nie od kilku, do kilkunastu złotych.

Tego szukacie:

- artykuły biurowe Zabrze

- materiały biurowe Zabrze

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również