• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Waterman – najlepsze przybory piśmiennicze

Choć obecnie wydaje się, że sztuka pisania nieco zanika, bo większość z nas tak swoje prace, dokumenty, czy wiadomości do innych pisze na komputerze, czy też smartfonie, albo innych, elektronicznych urządzeniach, wciąż przywiązujemy uwagę do ładnego stylu pisania. Nie tylko dzieci w szkole piszą ręcznie! Dzięki powszechnemu zastosowaniu elektroniki pisanie zostało znów uznane za sztukę – podobnie jak to było dawniej, choćby w XIX wieku. Są państwa, gdzie sztuka ta jest szczególnie popularna i ceniona – jak na przykład w Japonii i niektórych innych krajach azjatyckich – jednak wszędzie kaligrafia jest szanowana. Wiadomo zaś, że ładne pismo zależy nie tylko od umiejętności konkretnej osoby, lecz również od odpowiednich przyrządów. Dlatego do przyborów piśmiennych przykłada się również szczególną wagę, a te najlepsze zyskują sobie ogromną renomę. Tak właśnie było z przyborami piśmiennymi firmy Waterman, które po dziś dzień są uznawane za jedne z najdoskonalszych! Co warto wiedzieć o nich i o samej firmie?

Waterman – firma ceniona od lat 

Firma Waterman została założona w roku 1884, a jej założycielem jest Lewis Edson Waterman. W 1884 roku zostało opatentowane pierwsze pióro wieczne tej marki, noszące nazwę Regular. Firma rozwijała się tak świetnie, że nawet śmierć założyciela nie zniszczyła jej – jak to było wówczas z wieloma wielkimi przedsiębiorstwami. Gdy zmarł w roku 1901, rozwijała się nadal, pozostając kojarzona z wysokiej jakości przyborami piśmienniczymi – i tak pozostało do dziś dnia. Obecnie te wspaniałe i eleganckie pióra oraz inne artykuły piśmiennicze można znaleźć także w internecie – co jest wygodniejsze dla klientów i z pewnością stanowi najszybszy sposób zakupów.

Pióro wieczne Regular i jego następcy

Pierwszym, wiecznym piórem, jakie zostało opatentowane przez firmę Waterman było pióro Regular. Jak w każdej dziedzinie, tak i w produkcji artykułów piśmienniczych dochodziło jednak do rewolucji i wielkich przełomów. Najpierw opracowano system clip-clap, który umożliwiał przypięcie pióra do kieszeni, później uszczelniono dodatkowo pióro, a następnie dzięki systemowi lever and sack pióro mogło być w automatyczny sposób napełniane. Nie był to jednak koniec innowacji, bo w późniejszym czasie (rok 1935) opracowano jeszcze szklane wkłady do pióra, by w roku 1953 zmienić je na naboje plastikowe. Można powiedzieć, że wszystkie te zmiany były uzasadnione, ponieważ firma szła z duchem czasu, a świat niemal w każdym aspekcie się zmieniał. To pozwoliło jej dostosować się do zmieniających potrzeb użytkowników i rozsławiło jeszcze mocniej.

atrament do pióra

Atrament do pióra Waterman

Pióra Waterman są marką samą w sobie, ponieważ są stylowe i oryginalne – a do tego występują w naprawdę wielu rodzajach. Wiadomo jednak, że aby pióro mogło poprawnie funkcjonować i spełniać swoją rolę, konieczny staje się również atrament. To nieodłączny element całego zestawu, a żeby pasować do tak cennego pióra, jakim jest Waterman, musi po prostu być także odpowiednio luksusowy – dlatego też najwłaściwszy jest ten firmowy, także produkowany i sprzedawany przez firmę Waterman. Tusze pakowane są w pojemniczki równie eleganckie, co same pióra – tworzą więc z nimi bardzo szacowny zestaw. Oczywiście, możliwe jest również zamówienie nabojów i innych elementów do pióra. Warto się skupić przede wszystkim na tłoczku, który jest niesamowicie istotną częścią każdego takiego produktu – bez niego pisanie piórem jest właściwie niemożliwe. Wszystko jednak dostępne jest na stronie producenta, wraz z pomocnymi opisami.

Wracając do atramentów, warto wiedzieć, że można zdecydować się na przeróżne ich kolory – Waterman zadziwił świat swoimi odcieniami tuszu, a teraz wciąż nas zaskakuje, tworząc je w naprawdę tęczowej palecie. Możliwe jest więc na przykład kupno tuszu różowego, różnych odcieni niebieskiego, czarnego, fioletowego, zielonego, a także czerwonego oraz brązowego. Często dostosowujemy kolor pisma do okazji oraz oprawy – by pasował na przykład do koloru kartki, którą wypisujemy. Dzięki Waterman jest możliwe to także w eleganckiej wersji – a nie tylko przy pomocy zwykłych, kolorowych długopisów. Jeśli zaś ktoś martwi się, że poprzez napełnianie pióra różnymi kolorami w efekcie tusz będzie wymieszany, nie ma się czym kłopotać – wystarczy, że przed zmianą atramentu wypłucze się tłoczek!

Inne produkty Waterman 

Waterman jest firmą znaną głównie ze swoich wspaniałych piór, ale w ofercie posiada również inne produkty – na przykład długopisy, uznawane za równie wspaniałe i przez to często kupowane także przez ważne osobistości, na przykład jako prezent. Jeśli więc chciałbyś kupić komuś drogiemu jakiś doskonały i jednocześnie praktyczny prezent, elegancki długopis Waterman może być najlepszym wyborem! To produkt wysokiej klasy, wykonany z najlepszej jakości tworzyw i perfekcyjny w każdym calu – taka firma jak Waterman nie może sobie bowiem pozwolić na niedociągnięcia, gdyż obniżyłoby to jej prestiż. Gdzie kupować rzeczy? Można to zrobić zarówno w stacjonarnym, jak i internetowym sklepie, przy czym w tym drugim możemy łatwo zapoznać się z ofertą i w wygodny sposób dokonać zamówienia.

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również