• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Urządzamy ergonomiczne biuro w Kielcach

Pomysł na własną działalność to pierwszy krok do sukcesu. Jednak aby odnieść sukces w biznesie trzeba go dobrze zorganizować. Miejsce pracy, w którym będziemy przebywać razem z pracownikami powinno być estetycznie i wygodnie urządzone. Pomieszczenia biurowe odpowiednio wyposażenie sprawią, że praca będzie dobrze zorganizowana i przyjemna. 

Lokalizacja, miejsce i cena

Wielu przedsiębiorców ma dylemat - kupić lokal czy wynająć? Jednak zakup to jest to obciążenie na lata, a na początku działalności trudno mieć pewność, że biznes na pewno wyjdzie. Koszty uruchomienia kredytu inwestycyjnego są wysokie i nie zawsze bank zdecyduje się na sfinansowanie inwestycji. Wynajem natomiast nie niesie za sobą obciążeń finansowych na lata. W przypadku niepowodzenia wystarczy rozwiązać umowę najmu. Oczywiście można spotkać opinie, że zakup nieruchomości to inwestycja na której z czasem będzie można zarobić. Oczywiście trudno nie zgodzić się z tą opinią. Jednak na początku działalności, może to być zbyt duże obciążenie. Wynajem będzie bardziej racjonalnym rozwiązaniem.

Cena wynajmu uzależniona jest od lokalizacji, wielkości biura i standardu wykończenia. Zbyt duże biuro będzie nieekonomiczne, w zbyt ciasnym praca będzie męcząca i stresująca. Przedsiębiorca musi ustalić czy potrzebuje lokal blisko centrum i ile pomieszczeń potrzebuje. 

Meble biurowe

Jeżeli lokal został kupiony lub wynajęty trzeba pomyśleć o jego wyposażeniu. Sposób zagospodarowania wnętrza będzie uzależniony od ilości pomieszczeń. Jeżeli biuro jest przestronne można wyznaczyć gabinet dla szefa, pokoje dla pracowników, pomieszczenie socjalne, łazienkę i ewentualnie poczekalnię. 

Następnym krokiem będzie wyposażenie biura, które będzie dopasowane do profilu działalności gospodarczej. Jednak bez względu na rodzaj działalności będą potrzebne biurka i ergonomiczne fotele oraz szafy na dokumenty. Biurko i fotel to podstawa wygodnej pracy. To przy nim pracownicy spędzają najwięcej czasu. Fotel musi być wygodny, a biurko odpowiednio duże i dobrej jakości. Na biurku musi zmieścić się komputer telefon, organizer i mat. biurowe.  Meble wysokiej jakości, ładne podnoszą komfort pracy. 

Jeżeli w biurze jest poczekalnia należy ją wyposażyć w wygodne krzesła i/lub fotele oraz stoliki. Warto pomyśleć o gazetach i czasopismach, aby klient nie nudził się w trakcie czekania na spotkanie. Woda lub inne napoje również są mile widzialne. 

W pomieszczeniu socjalnym pracownicy powinni mieć szansę na spokojne i wygodne wypicie kawy, czy spożycie posiłku. Stolik i krzesła powinny być wygodne. Nie powinno zabraknąć czajnika elektrycznego, ekspresu do kawy i mikrofalówki. To też miejsce, gdzie pracownicy mogą porozmawiać o sprawach nie związanych z pracą, przez co lepiej się poznają i nawiązują prawidłowe relację. Dlatego też urządzając pomieszczenie socjalne trzeba pamiętać, że jest to miejsce w którym pracownik może odstresować np. nieprzyjemną rozmowę z klientem. 

meble do biura Kielce

Urządzenia wielofunkcyjne 

Sprzęt elektroniczny to obecnie podstawa dobrze funkcjonującego biura. Trudno wyobrazić sobie pracę bez komputera i telefonu. Jednak nie można również zapominać o drukarkach i skanerach, które niestety kupowane oddzielnie zajmują dużo miejsca. Wygodniejsze i chwalone przez pracowników są urządzenia wielofunkcyjne - drukarka, skaner i kopiarka jako jedno urządzenie. Zajmuje ono zdecydowanie mniej miejsca, a tym samym wszystko może być "pod ręką".

Akcesoria biurowe

Długopisy, spinacze i inne materiały są nie mnie ważne niż urządzenia elektroniczne. W szufladach każdego pracownika powinny się znaleźć dodatkowo ołówki, zszywacze, notesy i karteczki samoprzylepne. Akcesoria rozmieszczone w organizerach umożliwią zapanowanie nad ewentualnym bałaganem i będzie łatwiej znaleźć rzecz potrzebną. Nie może też zabraknąć segregatorów i teczek na dokumenty.

Trudno liczyć na sukces jeżeli zarówno właścicielowi, jak i pracownikom będzie się źle pracowało. Zła organizacja biura rodzi konflikty i stres, co niekorzystnie odbija się na jakości pracy. Natomiast dobra atmosfera i życzliwość pracowników względem siebie buduje dobry zespół i tworzy wiarygodną markę na zewnątrz. Ładne biuro i zadowoleni pracownicy to najlepsza wizytówka firmy. 


Tego szukacie:

- artykuły biurowe Kielce

- materiały biurowe Kielce

- drukarki Kielce

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również