• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Podpowiadamy jak urządzić wyjątkowe biuro w Bydgoszczy

Kiedy zostaje podjęta decyzja odnośnie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, pojawia się najczęściej konieczność wynajmu lub zakupu własnego lokalu biurowego. Takie wnętrze należy urządzić w taki sposób, aby zapewnić sobie oraz swoim współpracownikom przyjemną pracę. Dlatego tak duże znaczenie ma odpowiedni wystrój.

Lokalizacja, miejsce i cena

Na samym początku zawsze pojawia się pytanie - lokal biurowy zakupić czy może wynająć. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę decyduje się na opcję wynajmu. Nic w tym dziwnego, bo na samym początku wydaje się ona o wiele tańsza i przede wszystkim o wiele mniej zobowiązująca. Co bowiem zrobić kiedy firma nie okaże się sukcesem? Wówczas można po prostu wypowiedzieć umowę najmu. Nie brak jednak i osób, które są zdania, że zakup lokalu to doskonała inwestycja na przyszłość, bo zawsze potem można go po prostu sprzedać. to oczywiście prawda, ale trzeba mieć też odpowiednią kwotę na jego zakup.

Po za tym warto zdawać sobie sprawę z tego, ze cena wynajmu czy zakupu lokalu pod biuro w dużej mierze zależy od jego wielkości i położenia. Im lokal większy i położony bliżej centrum miasta, tym większa jest jego cena.

Wyposażenie biura - meble biurowe

Kiedy uda się się już załatwić wszelkiego rodzaju formalności początkowe można przystąpić do urządzania wnętrza. W sytuacji gdy lokal pod biuro jest duży i posiada kilka pomieszczeń, to obowiązkowo trzeba wyznaczyć osobny pokój dla szefa, pracowników, łazienkę, kuchnię czy poczekalnię. Potem należy już przejść do właściwego wyposażania pomieszczeń. Od czego warto zacząć? Na początku dobrze jest zakupić odpowiednie meble biurowe. Nie jest to jednak łatwe. W każdym biurze znajdować się muszą biurka, fotele obrotowe, szafy czy regały.

Biurko to podstawa. To na biurku układane są przedmioty i sprzęty niezbędne do codziennej pracy - artykuły biurowe, komputer, telefon, drukarka i wiele innych. Z kolei przeciętny pracownik na fotelu spędza 7-8 godzin. Krzesło obrotowe musi więc być wygodne i komfortowe. Obecnie coraz częściej właściciele firm stawiają na wysokiej jakości meble ergonomiczne, które zapewniają najwyższą wygodę użytkowania. Poza biurkami czy fotelami, w biurze muszą znaleźć się również regały czy szafy biurowe. W nich trzyma się wszelkiego rodzaju dokumenty i nie tylko. Niekiedy w lokalu jest jeszcze osobne miejsce przewidziane na poczekalnię. W tym pomieszczeniu powinny znajdować się wygodne krzesła, stoliki, półki na gazety itd. To w końcu w poczekalni potencjalni klienci czekają na spotkanie z pracownikami danej firmy czy jej szefem.

urządzenie wielofunkcyjne do biura

Urządzenia wielofunkcyjne potrzebne do pracy

Wszyscy wiedzą  również, że żadne biuro dzisiaj nie może istnieć bez urządzeń elektronicznych. Są one niezbędne do wykonywania codziennych czynności i trzeba je mieć. Podstawa to komputer oraz telefon. Poza tym w każdym biurze znajduje się co najmniej jedna drukarka i skaner. Zamiast dwóch osobnych urządzeń można wybrać urządzenie wielofunkcyjne, które pełni kilka różnych funkcji równocześnie. Mają one wielu zwolenników. Są stosunkowo niedrogie, a przy tym bardzo praktyczne.

Ponadto trzeba zainwestować w większą ilość materiałów biurowych takich jak papier ksero, długopisy, mazaki, ołówki, spinacze biurowe, korektory, karteczki samoprzylepne, notesy itd. Każdy pracownik musi mieć do nich dostęp. Najlepiej układać je w specjalnych organizerach, aby utrzymać porządek na biurku. Poza tym w razie potrzeby można zawsze wówczas łatwo odnaleźć potrzebny przedmiot.

Akcesoria biurowe

Aby praca przebiegała przyjemnie warto oczywiście zadbać również o pomieszczenie socjalne. To tam w firmach najczęściej znajdują się takie urządzenia jak kuchenka mikrofalowa czy ekspres do kawy. Poza tym ważny jest szeroki stół i wygodne krzesła. W takim zakątku pracownicy w czasie przerwy mogą zjeść posiłek i porozmawiać. To też świetna okazja do integracji zespołu.

Każdy przedsiębiorca, który chce, aby biuro funkcjonowało poprawnie musi również zadbać o poczekalnię czy recepcję, o ile jeśli takie miejsce pomieszczenie jest w ogóle przewidziane. Warto umieścić w niej krzesła, stoliki czy koszyki na czasopisma. Zawsze dobrym pomysłem są też świeże kwiaty czy obrazy z pejzażami na ścianie.

 

Tego szukacie:

- artykuły biurowe Bydgoszcz

- materiały biurowe Bydgoszcz

- drukarki Bydgoszcz

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również