• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Skoroszyt - Twoje dokumenty w bezpiecznym miejscu!

Idealnie uporządkowane dokumenty? Dzięki skoroszytowi staje się to możliwe. Zapoznaj się z najchętniej wybieranymi modelami skoroszytów. Poniższy ranking zawiera charakterystykę poszczególnych rodzajów skoroszytów. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki skoroszyt będzie tym idealnym, zapoznaj się z tekstem i ciesz się z korzyści, jakie płyną z przechowywania materiałów w skoroszycie. Podobno idealne artykuły biurowe nie istnieją. Ten ranking dowodzi, że to błędne przekonanie.

Co to jest skoroszyt?

Mimo ich obecności na rynku od ładnych kilku lat, wiele osób przy pierwszym spotkaniu ze słowem "skoroszyt" zadaje sobie pytanie: czym w zasadzie jest ten produkt. Odpowiadamy w najbardziej obrazowy z możliwych sposobów. Wyobraź sobie miękką oprawkę, do której możesz wpinać za pomocą metalowych zapinek swoje dokumenty ksero - tak właśnie zbudowany jest skoroszyt.

Ta prosta konstrukcja występuje w kilku wersjach - począwszy od wersji zawieszkowej, poprzez wersję z koszulkami czy też klipsem, aż po model zaciskowy. Głównym typem materiału wykorzystywanym do tworzenia skoroszytów jest plastik. Zdarzają się także skoroszyty tekturowe, a także skoroszyty wykonane z kartonu. Bez względu jednak na to, jaki typ skoroszytu wybierzesz, zwróć uwagę na takie parametry jak jego grubość czy wielkość.

Skoroszyt na dokumenty występuje w wielu rozmiarach. Najbardziej popularnymi typami jest skoroszyt a4 oraz skoroszyt a5. Jednak w wielu sklepach można spotkać się z bogatszą ofertą. Ciekawe wzory, wyjątkowe kolory, a także nietypowe rozmiary to cechy, którymi wyróżnia się wiele skoroszytów dostępnych w niemal każdym sklepie papierniczym.

Skoroszyt z koszulkami

Skoroszyt w tej wersji to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ łączy w sobie nie tylko zalety wynikające z przechowywania materiałów w jednym miejscu, ale również pozwala Ci na wygodne umieszczanie dokumentów bez konieczności kupowania koszulek. Skoroszyt jest już w nie wyposażony. Ma je już automatycznie wpięte wewnątrz okładki, dzięki temu nie trzeba poświęcać czasu i pieniędzy na dobieranie i wpinanie poszczególnych koszulek. Wystarczy wziąć do ręki skoroszyt i po prostu wkładać materiały do koszulek.

segregowanie dokumentów

Skoroszyt zawieszkowy

Nazwa "zawieszkowy" nawiązuje do okrągłych otworków na grzbiecie, które umożliwiają łatwe wpięcie skoroszytu do segregatora. Dzięki temu ten typ skoroszytu nadaje się do przechowywania materiałów, które mogą być częścią większej całości w segregatorze. Dodatkowo na grzbiecie umieszczony jest pasek, za pomocą którego możemy opisać zawartość skoroszytu. Dzięki obecności otworków po obu stronach grzbietu możemy łatwo wyjąć pasek służący do podpisywania. Skoroszyt zawieszkowy z racji możliwości jego łatwego wpięcia do segregatorów o różnym rozstawie ringu jest artykułem szczególnie polecanym do użytku w firmach przy prowadzeniu dokumentacji czy studentom i uczniom, którzy chcą zadbać o porządek w swoich notatkach.

Skoroszyt zaciskowy

Modne kolory, plastikowa folia, a przede wszystkim obrotowy zacisk, który pozwala na szybkie i skuteczne spięcie skoroszytu - to tylko niektóre zalety, a zarazem powody, dla których warto sięgnąć po skoroszyt zaciskowy. Skorzystanie z tego rodzaju skoroszytu jest dedykowane głównie osobom, którym zależy na szybkim i skutecznym przenoszeniu dokumentów. Co więcej, skoroszyt z klipsem to niezawodny artykuł, który przyda się niemal wszędzie - w domu, w pracy oraz w szkole. Dzięki odpowiedniemu, solidnemu zapinaniu, wykazuje cechy właściwe segregatorom. Jest to przede wszystkim wytrzymałość oraz odporność na przemieszczenie się materiału, który jest umiejscowiony pomiedzy klipsami segregatora.

Wszystko za sprawą odpowiedniego zacisku oraz folii okalającej materiały, która w należyty sposób chroni dokumenty znajdujące się wewnątrz. Jeśli więc szukasz skoroszytu, który da Ci pewność, że żaden materiał nie wypadnie wybierz już dziś skoroszyt zaciskowy, który zabezpieczy Twoje materiały przed zabrudzeniem, polaniem czy też wymięciem albo zagubieniem.

Skoroszyt z listwą

To rozwiązanie, które łączy w sobie zalety zwyczajnego skoroszytu z nowoczesnymi rozwiązaniami. Skoroszyt z listwą jest wykonany z wysokiej jakości plastiku, który chroni znajdujące się wewnątrz dokumenty przed polaniem czy pomięciem. Natomiast rozpinana na suwak listwa jest rozwiązaniem, który zabezpiecza dokumenty przed ich wypadnięciem na zewnątrz. Z tego względu skoroszyt z listwą świetnie się nada do przenoszenia małych kawałków papieru, na przykład fiszek czy nawet kolczyków. Zapinana na suwak listwa umożliwia bowiem szybkie i bezpieczne umieszczanie nawet najmniejszych elementów.

Tym samym, jeśli zależy Ci na odpowiednim zabezpieczeniu Twoich dokumentów, a przy tym chcesz je w odpowiedni sposób posegregować, już dziś zamień swój zwyczajny segregator na skoroszyt, który nie dość, że jest lżejszy, to jeszcze można go łatwo zawinąć w rulon i w ten sposób przenieść w konkretne miejsce. Jeśli nie znalazłeś jeszcze swojego wymarzonego skoroszytu, otwórz się na nowości, wykorzystaj sieć i już dziś znajdź skoroszyt idealny! Powodzenia!

Więcej na http://skoroszyty.com.pl/

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również