• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Wyposaż swoje biuro w Gdyni razem z nami. Poradnik


Zakładając własną działalność gospodarczą trzeba oczywiście w końcu pomyśleć o zakupie lub wynajęciu pomieszczenia biurowego na własne potrzeby. Jak je urządzić aby dobrze się pracowało wszystkim, także i pracownikom? Oczywiście kluczem do sukcesu jest odpowiednie wyposażenie.

Lokalizacja, miejsce i cena

Na wstępie trzeba podjąć decyzję czy lokal po biuro ma zostać kupiony czy jedynie wynajęty? Obecnie dużym zainteresowaniem ze strony początkujących przedsiębiorców cieszy się ta druga opcja. Jest ona bowiem o wiele tańsza, a przy tym jednocześnie mniej zobowiązująca. Co bowiem zrobić w sytuacji kiedy firma nie okaże się efektywna? Wówczas umowę najmu można po prostu wypowiedzieć. Jednak z drugiej strony niewątpliwie zakup lokalu to swego rodzaju inwestycja na przyszłość. W końcu zawsze można go sprzedać. Wcześniej trzeba mieć jednak sporo gotówki na zakup.

Poza tym trzeba pamiętać, że cena wynajmu czy zakupu lokalu biurowego zawsze w  znacznej części uzależniona jest od jego wielkości oraz lokalizacji. Im jest on większy i zlokalizowany bliżej centrum miasta, tym wyższa jest cena.
 

Meble biurowe
 

W momencie kiedy uda się już załatwić wszystkie formalności związane z zakupem czy wynajmem lokalu, w drugiej kolejności trzeba zastanowić się nad tym jak zagospodarować wnętrze. Gdy lokal jest duży i posiada kilka pomieszczeń, to warto wyznaczyć pokój dla szefa, pracowników, pomieszczenie socjalne, łazienkę czy poczekalnię i recepcję. Potem można już przejść do kwestii wyposażenia lokalu biurowego. Od czego najlepiej zacząć? Najtrudniejszy jest chyba wybór mebli biurowych. Do nich zalicza się biurka, fotele i krzesła, regały, szafy  wiele innych. Warto o nich co nieco wiedzieć.

Podstawa to oczywiście biurko. to bowiem właśnie na nim znajdują się przedmioty potrzebne do wykonywania codziennych obowiązków - akcesoria biurowe, komputer, telefon czy fax. Z kolei na fotelu spędza się co dnia około 8 godzin. Dlatego  musi być on bardzo wygodny. Najlepiej przy tym inwestować w meble ergonomiczne, chociaż nie należą one do najtańszych. Poza tym należy także zakupić szafy czy regały biurowe. To w nich magazynowane są dokumenty i inne niezbędne w firmie przedmioty. Kiedy w biurze ma znajdować się dodatkowo poczekalnia to warto zainwestować w kilka naprawdę wygodnych krzeseł, funkcjonalnych stolików. To tam w końcu klienci czekają na spotkanie z pracownikiem czy właścicielem danej firmy. W tym czasie powinni czuć się wygodnie.


wielofunkcyjne urządzenia biurowe

Urządzenia wielofunkcyjne
 

Oczywiście żadne biuro nie może także obyć się bez urządzeń elektronicznych. Dzisiaj w zasadzie niemożliwe jest wykonywanie pracy bez nich. Są niezbędne, a więc powinny znajdować się w biurze. Podstawa to komputery i telefony. Oprócz tego trzeba zakupić drukarki czy skanery. W tym drugim przypadku warto rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego, który pełni oba zadania jednocześnie. Wiele osób bardzo je sobie chwali, a przy tym zajmują mniej miejsca, co przydaje się w małych biurach

Poza tym trzeba zakupić na początku spory zapas artykułów i materiałów biurowych. Akcesoria takie jak papier do drukarki, ołówki i długopisy, spinacze do papieru, karteczki i notesy, korektory to podstawa w biurze. Każdy pracownik powinien mieć je na swoim biurku. Poza tym warto pamiętać o odpowiedniej organizacji. Dobrze jest trzymać wiele przedmiotów w organizerach, aby w razie potrzeby można je było szybko znaleźć.
 

Akcesoria biurowe
 

Aby pracownikom oraz szefostwu w firmie pracowało się przyjemnie i sympatycznie, jeśli jest taka możliwość, to warto zadbać także o pomieszczenie socjalne. Tam powinny znajdować się mikrofalówka, kuchenka, ekspres do kawy oraz stół i krzesła. W czasie przerwy w takim miejscu pracownicy mogą chwilę odpocząć i zjeść spokojnie posiłek.

Przedsiębiorca, nawet początkujący, jeśli chce aby jego biuro działało sprawnie, musi zadbać o poczekalnię, oczywiście o ile charakter firmy takie miejsce przewiduje. Tutaj mogą znaleźć się wygodne krzesła, stolik, koszyki z gazetami, a także telewizor. Poza tym zawsze sprawdzają się świeże kwiaty - cięte lub w doniczkach czy obrazy przedstawiające pejzaże. W tym miejscu klient musi czuć się przyjemnie i komfortowo. to w tym przypadku podstawa.

 

Tego szukacie:

- artykuły biurowe Gdynia

- materiały biurowe Gdynia

- drukarki Gdynia

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również