• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Profesjonalny flipchart – tajnik skutecznej prezentacji

Prowadzenie prezentacji na szkoleniu czy konferencji nie zawsze musi odbywać się z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi. Częstokroć można w tym celu używać bardziej tradycyjnych rozwiązań takich jak tablice magnetyczne czy fipcharty. Te ostatnie zdobywają coraz to większą popularność. Nic dziwnego. Są przecież wygodne, łatwe w przesuwaniu oraz gwarantują najwyższą jakość prezentacji.

Co to jest flipchart?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto sięgnąć do dostępnej literatury na ten temat. Słownik Języka Polskiego definiuje ją jako urządzenie konferencyjne służące do prezentacji najważniejszych kwestii mniejszemu audytorium. Informator „Tajniki skutecznej prezentacji” rozszerza to pojęcie o dodatkowe cechy tego przedmiotu. Flipchart mobilny to tablica, której podstawę stanowią koła, które sprawiają, że jest to wyjątkowo mobilny i łatwy w przemieszczaniu sprzęt. Z tego względu jest on polecany na różnego rodzaju konferencjach, gdzie można bez trudu go przesuwać. Kółka przyczepione do podstaw flipcharta sprawiają, że tablicę można łatwo przemieszczać z miejsca na miejsce.

Flipchart to sprzęt wielokrotnego użytku, który jest wykorzystywany w wielu różnorodnych sytuacjach - począwszy od nauki języka po oficjalne sytuacje komunikacyjne takie jak spotkanie biznesowe czy naradę.

Niezbędny w nauce języka obcego

Lekcja języka obcego bez interakcji ucznia z nauczycielem nie gwarantuje wysokich postępów w nauce. Zgodnie z wieloma teoriami naukowymi najlepszym sposobem na naukę języka jest zaangażowanie ucznia do działania. Tylko współpraca między uczniem a nauczycielem daje wymierne efekty. Świetnym sposobem, który angażuje ucznia jest udostępnienie mu ciekawych narzędzi do pracy. Możliwość zapisywania oraz rozwiązywania zadań na flipcharcie jest sposobem na pozyskanie uwagi ucznia. Dzięki zaangażowaniu w pracę, uczeń zdobywa odpowiednie umiejętności i osiąga biegłość w posługiwaniu się językiem obcym. Do nauki języków szczególnie jest polecany flipchart suchościeralny, ponieważ pozwala na łatwą korekcję powstałych błędów jednym ruchem gąbki do tablicy.

flipchart rysunek

Świetnie podczas narady

Badania przeprowadzone przez setki zespołów badawczych wykazały, że większość osób to wzrokowcy. Warto wykorzystać ten fakt prowadząc spotkanie w biurze. Jeśli zależy Ci na tym, by przekonać swoich współpracowników do swoich racji rozpocznij od przygotowania odpowiednich narzędzi, które ułatwią Ci prezentację Twoich argumentów. Flipchart przenośny sprawdzi się w tej roli znakomicie, ponieważ jest nie tylko lekki i poręczny, ale także pozwala na szybką prezentację najważniejszych treści. Co więcej, flipchart jest wyposażony w magnetyczną powierzchnię, dzięki której możemy przytwierdzać materiały do tablicy.

Pomoc dydaktyczna na lekcji

Zapisywanie na tradycyjnej tablicy kredowej tematu lekcji oraz poszczególnych treści, np. działań matematycznych czy też nowych słów w teorii jest skutecznym sposobem na pozyskanie uwagi ucznia. W praktyce, jest to krótkotrwałe rozwiązanie, które nastręcza wielu problemów. Różnica pomiędzy kredową tablicą a flipchartem polega na tym, że ta pierwsza jest trudniejsza w utrzymaniu czystości z tego względu, że aby ją wyczyścić potrzebujemy mokrej gąbki. Natomiast flipchart jest tablicą suchościeralną, do wyczyszczenia której wystarczy gąbka plastikowa. Twoi uczniowie nie muszą tracić czasu na zmienianie wody, płukanie gąbki oraz czyszczenie tablicy, ponieważ mają zawsze pod ręką gąbkę magnetyczną.

Udane spotkanie biznesowe

Spotkanie z nowym klientem urozmaici flipchart magnetyczny. To niezwykłe rozwiązanie zwłaszcza na spotkaniach, gdzie potrzebne jest przedstawianie poszczególnych argumentów za pomocą obrazów, wykresów. Kolejnym plusem flipcharta jest również możliwość wykorzystania go do zapisywania najważniejszych treści podczas prowadzenia spotkania.

Jak widać, flipchart to sprzęt, który sprawdzi się zarówno w szkole, jak i podczas spotkania biznesowego z klientem czy po prostu podczas narady w pracy.

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również