• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Wygraj wycieczkę do Chicago i spełnij swój amerykański sen!

​Kiedy planujemy urlop, często poruszamy się po mapie myśląc o miejscach, w których już byliśmy i zataczając kręgi w ich okolicach, nie oddalając się za bardzo. A gdyby tak wziąć pod uwagę nieco dalszy wyjazd? Na przykład… na drugi koniec świata? Pomyśl o Stanach Zjednoczonych Ameryki i jednym z największych miast w tym kraju – Chicago. Choć podróż w tamte rejony świata może wydawać się kosztowna i trudna, istnieje sposób, aby spędzić tam niezapomniany czas za darmo. Interesujące? Czytaj dalej!

Jedno miasto, nieskończenie wiele możliwości

Nazywane często „Wietrznym Miastem”, Chicago jest trzecim pod względem zaludnienia i wielkości miastem w USA. Jest głównym centrum biznesowym, kulturalnym oraz naukowym Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych i oferuje mieszkańcom oraz turystom wiele atrakcji i możliwości. Chicago obfituje w różnego rodzaju zasoby: kulturalne, architektoniczne i naturalne, które tylko czekają na to, aż je odkryjesz!

Podziwiaj modernistyczne wieżowce!

Chicago to miasto Franka Lloyda Wrighta, amerykańskiego architekta modernistycznego, jednego z najważniejszych projektantów XX wieku. Znany przede wszystkim z realizacji budynku Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. To jego projekty zdominowały dzisiejszy kształt Wietrznego Miasta. Charakterystyczna linia wieżowców to dzieło, które zapoczątkował Wright. Choć od czasów jego działalności miasto się rozrosło, a nowe wieżowce ze szkła i stali stanęły nieopodal wieżowców czołowego modernisty, spacerując ulicami Chicago i zadzierając nos do góry, możemy przenieść się myślami do początków XX wieku i podziwiać jego przełomowe projekty. Czy wiedziałeś, że Chicago to drugie największe skupisko wieżowców w Stanach Zjednoczonych? Wybierz się w podróż i policz je wszystkie!

 

szkielet tyranozaura
 

Zobacz szkielet największego tyranozaura!

Największe miasto stanu Illinois to także szeroka oferta muzealna. Spośród licznych instytucji kultury tego typu na pewno warto zobaczyć Muzeum Historii Naturalnej. To właśnie tam znajduje się największy i najbardziej kompletny szkielet tyranozaura. Widok tego olbrzymiego stworzenia może powalić na kolana! Nieopodal muzeum znajduje się również planetarium i olbrzymie publiczne akwarium, powstałe przy jeziorze Michigan. Wśród największych atrakcji kulturalnych Chicago nie sposób nie wspomnieć Muzeum Sztuk Pięknych, drugiego największego muzeum tego typu w USA. Znajdziesz tam bogate zbiory impresjonistów i postimpresjonistów, ale nie tylko! W zbiorach Muzeum Sztuk Pięknych w Chicago znajdują się również najważniejsze eksponaty sztuki paleolitycznej czy starożytnej. Oprócz wystaw stałych kilka razy w roku organizowane są wystawy specjalne, m.in. Van Gogha, Moneta czy Picassa. Zobacz je na własne oczy!

 

Jezioro Michigan

Poczuj bryzę jeziora Michigan!

Turyści odwiedzający Chicago mają szczęście zobaczyć największe jezioro słodkowodne w USA – jezioro Michigan, będące częścią kompleksu pięciu Wielkich Jezior. Do jeziora Michigan mają dostęp aż cztery amerykańskie stany. To niezwykłe jezioro jest domem wielu gatunków roślin, zwierząt i ryb. Ponadto stanowi przepiękne tło dla nieregularnej linii Wietrznego Miasta. Olśniewające widoki podczas spacerów przy brzegu i przyjemna bryza od strony wody gwarantowane!

Zobacz Chicago ze 103. piętra!

Siedząc nad brzegiem jeziora Michigan i popijając pyszną kawę, odwróć się w stronę miasta, a z pewnością zauważysz Willis Tower (kiedyś Seas Tower) - najwyższy wieżowiec w Chicago. Ma 108 pięter i 442,3 metry wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem w Ameryce Północnej do linii dachu. Wyobraź sobie widok na jezioro z tarasu tego wieżowca! Kilka lat temu w Seas Tower zainstalowano klatki ze szkła, znajdujące się poza obrębem tarasu, pozwalające na widok na panoramę miasta w zawieszeniu w przezroczystym klocku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś już niedługo to zobaczył.

 

Wills Tower

Odszukaj polskie ślady w dzielnicy Jefferson Park!

Zwiedzając Chicago, koniecznie udaj się do Jefferson Park, jednej z dzielnic Wietrznego Miasta o bardzo interesującej historii. Teren dzielnicy Jefferson Park zamieszkiwali początkowo Indianie ze szczepów Potawatomi, Ottawa oraz Czipewejowie. W późniejszym czasie pojawili się tam francuscy i anglosascy traperzy, którzy znacząco zmienili charakter tego miejsca. Chicago, a przede wszystkim dzielnica Jefferson Park szybko stała się ulubionym miejscem europejskich imigrantów. Już po wojnie secesyjnej do Wietrznego Miasta zaczęli napływać ludzie z Polski, Niemiec i innych krajów europejskich. Dziś dzielnica ta jest uznawana za dzielnicę, w której mieszka największa liczba Polaków. Najważniejszymi zabytkami dzielnicy są stacja kolejowa Jefferson Park z przylegającym do niej terminalem autobusowym, a także zabytkowy Teatr Gateway, w którym dzisiaj ma siedzibę Fundacja Kopernikowska, podkreślająca polski charakter tej części miasta.

Zaplanuj wyjazd do Chicago już dziś!

Jesteś ciekawy/a jak wyglądają ulice Wietrznego Miasta? Chciałbyś lub chciałabyś poczuć zapach bryzy z nad amerykańskiego jeziora i zobaczyć, jak wygląda życie mieszkańców Chicago? Masz ochotę na wdrapanie się na drugi najwyższy wieżowiec w USA i napawanie się niezwykłymi widokami? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Twój amerykański sen się ziścił! Weź udział w promocji marki Fellowes i wygraj ekskluzywną wycieczkę dla dwojga.

 

konkurs Fellowers

 

Na czym polega promocja Fellowes?

Zamów jedną z nisczarek lub laminatorów tej marki (model Microshred 450M, Microshred 99Ms, Microshred 225Mi, Neptune 3 A3, Venus 2 A3) i zarejestruj produkt na stronie: www.fellowes-promotion.comDzięki temu działaniu otrzymasz zwrot części ceny zakupu (nawet do 300 zł!) i otrzymasz szansę na wygranie wyjazdu do Chicago. Promocja obowiązuje do dnia 30.04.2017r. Dowiedz się więcej na: www.fellowes.pl/cashback.

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również