• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Fenomen selfie - prosta metoda na poprawę nastroju i... wspaniałe nagrody!

​​

Słowo "selfie" powstało w 2002 roku i w błyskawicznym tempie podbiło niemal cały świat. Jego popularność docenili nawet językoznawcy, którzy w 2013 roku okrzyknęli je wyrazem roku. Któż z nas nie wie, czym ono jest? Młodsi i starsi, mieszkańcy zatłoczonych metropolii i niedużych wiosek, kobiety i mężczyźni, Polacy, Amerykanie, Japończycy - wszyscy robimy sobie zdjęcia "z ręki". Jak wskazują najnowsze badania, w mediach społecznościowych, tego rodzaju autoportrety publikuje aż 1/3 naszych rodaków! Z czego wynika ten fenomen i jak wykorzystać go do tego, aby wygrać kultowy skuter Vespa lub profesjonalny aparat fotograficzny?

 

Kto spośród nas pokochał selfie?

 

Badania sondażowe pokazują, że moda na selfie owładnęła przede wszystkim osoby młode, w wieku 18-30 lat, jednak nie ominęła ona również osób w wieku dojrzałym - ponad 10% Polaków w wieku powyżej 50 lat robi sobie "focie z rąsi". Dlaczego to robimy? Przede wszystkim w celu publikacji na którymś z portali społecznościowych - Facebooku, Tweeterze czy Instagramie. A po co je publikować? Ten fenomen zbadali naukowcy z Uniwersytety Indiana w USA w 2014 roku.

 

"Zdjęcie z rąsi" - prosty sposób na lepsze samopoczucie

 

Z ich szeroko zakrojonych badań wyniknęło, że publikujemy selfie, aby wywołać pozytywną reakcję otoczenia - znajomych, rodziny, a nawet tych, za którymi nie przepadamy. Pozwala nam to poprawić samopoczucie, a nawet podnieść poczucie własnej wartości. Okazuje się, że wielu z nas nie czuje się zbyt pewnie, w związku z czym potrzebuje mechanizmu, który pozwoli im zwiększyć pewność siebie. Selfie jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na to, aby osiągnąć ten cel. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii niemal każdy z nas ma w kieszeni nowoczesnego smartfona, nierzadko takiego, który ma aparat w przedniej części obudowy. Zrobienie zdjęcia trwa parę sekund, podobnie jak jego umieszczenie w sieci. Na optymistyczną reakcję odbiorców także nie trzeba długo czekać.

 

Autoportret tu i teraz - świadome kreowanie wizerunku

 

Fala lajków i komentarzy, które pojawiają się pod naszym zdjęciem szybko poprawiają nam samopoczucie. Co więcej, to właśnie tego rodzaju zdjęcia pozwalają nam na kreowanie własnego wizerunku. Za ich pomocą przedstawiamy to, jacy jesteśmy, a nierzadko także to, jacy być chcielibyśmy. Zdjęcie przedstawiające nas samych na tle jakiegoś znanego budynku, krajobrazu czy podczas jakiegoś wydarzenia pokazują także to, że osiągnęliśmy jakiś cel, stanowią dowód tego, co udało nam się osiągnąć. W ten sposób ilustrujemy i uwieczniamy swoje szczęście, którym coraz częściej chcemy się dzielić z liczną publicznością, składającą się z użytkowników naszych ulubionych portali społecznościowych.

selfie grupowe

 

Fotografie, które zmieniają świat

 

Wspominaliśmy o smartfonach, które posiadają przedni aparat. To najbardziej namacalny dowód na to, że zdjęcia typu selfie zmieniają rzeczywistość! Aparaty w telefonach komórkowych zaczęto montować dlatego, że użytkownicy mieli taką potrzebę. Producenci telefonów komórkowych odpowiedzieli więc na nią, opracowując nową technologię i nowe rozwiązania, które spełniają oczekiwania miłośników selfie.

 

Rób selfie i... wygrywaj!

 

Robiąc selfie możesz zmienić także swoją rzeczywistość! Co mamy na myśli? Najnowszy konkurs ogłoszony przez markę Panasonic - producenta profesjonalnych aparatów fotograficznych, a także telewizorów, słuchawek oraz sprzętu AGD. Czekają na Ciebie naprawdę fantastyczne nagrody, takie jak skuter Vespa GTS, aparat Panasonic Lumix DC GH5 z obiektywem 12-60mm (który umożliwi Ci robienie jeszcze lepszych selfie), a także rower Kross Trans Solar oraz bony na fotoksiążkę, które możesz zrealizować w punktach sieci Fotojoker.

 

Skuter, aparat i rower czekają właśnie na Ciebie!

 

Co zrobić, aby wygrać? Wystarczy, że zrobisz sobie zdjęcie, które oprócz Ciebie będzie przedstawiało także logo firmy Panasonic. Liczy się przede wszystkim Twoja kreatywność! Logo może być wyświetlone, wydrukowane, narysowane... Wszystko jest kwestią pomysłu, który zależy wyłącznie od Ciebie. Wykonane zdjęcie prześlij przez formularz dostępny na stronie contest.cewe-fotoksiazka.pl/panasonic, a następnie wydrukuj je w dowolnym stacjonarnym salonie Fotojoker. Konkurs trwa od 1 maja do 30 czerwca tego roku. Choć czasu jest wiele - nie zwlekaj! Zrobienie perfekcyjnego selfie z pewnością zajmie Ci tylko kilka chwil. Powodzenia!

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również