• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Przegląd niszczarek do domu, biura i wielkiej korporacji

Każde biuro potrzebuje do sprawnego funkcjonowania różnych urządzeń. Kiedy decydujemy się na jakiekolwiek z nich, dobrze jest poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z różnymi modelami – jedynie dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybieramy dla siebie coś odpowiedniego. Jednym z trudniejszych wyborów jest kupno idealnej niszczarki do dokumentów. Na rynku spotkamy się z wieloma modelami różniącymi się parametrami technicznymi. Urządzenia takie są stale narażone na spore obciążenia, muszą zatem być wydajne i niezawodne. Warto z góry zastanowić się, do czego dokładnie potrzebna jest nam niszczarka. Inne modele będą odpowiednie do użytku domowego, inne z kolei przeznaczone są do biur.

Niszczarka dokumentów domowa

Niszczarkę do użytku domowego kupimy za stosunkowo niewielkie pieniądze. Dobre modele kosztują góra około 400 zł.

Modele domowe pozwalają na niszczenie około 50 akurszy papieru dziennie w ciągu kilku godzin. Taka wydajność w pracy jest dla nich optymalna i zapobiega przeciążeniom. Lepiej nie decydować się tu na zbyt tanie modele, które możemy kupić na przykład w supermarketach. Kuszą one niskimi cenami, ale w rzeczywistości nie posłużą nam zbyt długo.

Niszczarka do dokumentów poufnych, tajnych

Szczególnie dobra niszczarka jest nam potrzebna do dokumentów tajnych, które zawierają poufne informacje. Musi ona niszczyć papier tak, aby zapisane na nim treści były potem niemożliwe do odczytania. Najlepsze są tu modele o standardzie bezpieczeństwa DIN – 3. Tną one papier na niewielkie ścinki; mogą być wykorzystywane także do niszczenia płyt CD.

Niszczarka przemysłowa do dokumentów

Dobra niszczarka biurowa może kosztować nawet 1500 zł, ale model taki zaoferuje nam bardzo wysoką wydajność. Można nimi niszczyć około 200 arkuszy papieru dziennie; są zaprojektowane również w taki sposób, aby mogły pracować przez wiele godzin dziennie. Również w tym przypadku należy brać pod uwagę standard bezpieczeństwa danego modelu, oznaczany symbolem DIN. Mówi on o tym, na jak małe kawałki cięty jest papier. Jeśli często niszczymy poufne dokumenty, powinniśmy wybrać model o wysokim standardzie, który będzie ciął papier na niewielkie, niemożliwe do połączenia ze sobą ścinki. Z drugiej strony, im mniejsze kawałki ciętego papieru, tym niższa wydajność niszczarki.

niszczarka do dokumnetów

Niszczarka do dokumentów biurowa

Niszczarki biurowe oferują wysoką wydajność i pozwalają na niszczenie nawet do 800 dokumentów dziennie. Ich cena jest jednak nieco wyższa i waha się w granicach 1500 – 3000 zł.

W wielu biurach stosuje się alternatywne rozwiązanie, polegające na kupowaniu małych niszczarek, osobno dla każdego biurka. Warto jednak pomyśleć, że zakup jednej, centralnej niszczarki o podwyższonej wydajności nie jest bardziej opłacalny. Znacznie łatwiej i taniej jest obsługiwać, czyścić i serwisować tylko jedno urządzenie.

Ważnym parametrem niszczarek biurowych jest pojemność kosza na ścinki. Warto zdecydować się na coś o pojemności przynajmniej 50 l. Wbrew pozorom, nawet tak duży kosz może stosunkowo szybko napełniać się zniszczonymi dokumentami.

W biurach najczęściej stosuje się standard bezpieczeństwa DIN 3. Jest to dobra inwestycja, bowiem daje pewność, że żadne poufne informacje nie trafią w niepowołane ręce.

Nieco większym kosztem jest zakup niszczarki centralnej, z której może korzystać ponad 20 użytkowników. Ceny takich modeli zaczynają się zwykle od 3000 zł, ale jest to jednocześnie świetna inwestycja. Z centralnej niszczarki może korzystać całe piętro w biurowcu. W dobrym modelu potrzebne są takie same cechy, jak w przypadku mniejszych niszczarek. Kierujmy się zatem wydajnością i wytrzymałością, pamiętając o standardzie bezpieczeństwa – w tym przypadku DIN 3 to raczej minimum.

Wybór według parametrów

Wydajność w przypadku niszczarki to parametr mówiący, jak wiele arkuszy papieru niszczarka może zniszczyć jednocześnie. Trzeba przestrzegać w tej kwestii zaleceń producenta, bowiem w przeciwnym wypadku możemy zniszczyć nasze urządzenie. Musimy również zgodzić się na nieco niższą wydajność, jeśli zależy nam na wysokim standardzie bezpieczeństwa. Cięcie papieru na niewielkie skrawki zajmuje więcej czasu.

Dobrze jest wybrać model, którego funkcje nie ograniczają się jedynie do niszczenia papieru. Wiele niszczarek może pracować także z płytami CD czy plastikowymi kartami; kupno czegoś wszechstronnego zawsze jest dobrą inwestycją. Więcej na stronie http://niszczarkabiurowa.pl/

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również