• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Urządzamy nowoczesne biuro - krótki poradnik

Biuro jest główną i najważniejszą wizytówką całej firmy: to w nim odbywają się wszelkie spotkania. Rozmowa rekrutacyjna czy spotkanie z potencjalnym klientem to momenty, w których istotne jest nie tylko to, co mówimy, ale także otoczenie, w jakim spotkanie ma miejsce. Pierwsze wrażenie po wejściu do biura jest zwykle wiążące: ocena wizualna zapisuje się w pamięci podświadomie i kreuje wyobrażenie o całej firmie. Dlatego aby mieć większe szanse utrzymania się na rynku i zdobywania nowych klientów, musisz odpowiednio przygotować swoje biuro. Obecnie najczęściej stawia się na nowoczesny minimalizm. Poznaj nasz punkt widzenia na sprytne urządzenie biura: uniwersalne i z doskonałym efektem końcowym!
 

Meble biurowe - jak urządzić biuro elegancko i na długie lata?


Z urządzeniem biura sprawa ma się podobnie, jak w przypadku mieszkania: ma być elegancko, funkcjonalnie i przestrzennie. Meble i sprzęty muszą być solidne, a wystrój i kolorystyka uniwersalne na tyle, by przetrwały kolejne długie lata bez konieczności poprawek. W każdym przypadku najważniejszy element wyposażenia lokalu biurowego stanowią meble biurowe. Im prostsza stylistyka, tym więcej możliwości aranżacji. Meble są podstawowym i głównym elementem wyposażenia lokalu i stanowią tło dla reszty elementów. Dlatego warto wybrać te w kolorze ciemnoszarym, stalowym lub czarnym. Są to bowiem barwy, które doskonale zgrywają się ze wszystkimi innymi kolorami. Zyskujesz więc ogromne pole do popisu jeśli chodzi o dobór dodatków. Wybierz meble wykonane z solidnych materiałów i zwracaj uwagę na wykończenie elementów - także muszą być porządne. Nie oszczędzaj na tym elemencie wyposażenia: tandeta ukryta pod płaszczykiem pozornej elegancji wygląda fatalnie i jest zauważalna na pierwszy rzut oka. Tym samym skreśla Cię jako poważnego partnera biznesowego.

 

Artykuły biurowe 

 

Podobnie rzecz ma się, jeśli chodzi o materiały biurowe. Wybieraj te dedykowane biurom, a nie z marketu - klient od razu zauważy różnicę i oceni Cię podobnie, jak w przypadku mebli. Nie chodzi o to, by były to przedmioty najdroższe, ale eleganckie i kojarzące się z elitarnym klientem, nie zaś z przeciętnym obywatelem, dla którego dostępne są w każdym sklepie. Wszystkie artykuły biurowe muszą, oprócz eleganckiego wyglądu, być również wygodne w użyciu i gwarantować niezawodne działanie. Dotyczy to kalkulatorów, dziurkaczy, zszywaczy, nożyczek, a nawet długopisów. Doskonale, jeśli kolorystycznie wszystko będzie do siebie pasowało: artykuły będą z jednej serii, pasujące do mebli i wyposażenia. Wszystko będzie wówczas tworzyć spójną całość i dawać wrażenie ładu i estetyki. 


Sprzęt biurowy - na co zwracać szczególną uwagę?


Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura są sprzęty: drukarki i/lub urządzenia wielofunkcyjne. Tak jak w przypadku mebli, muszą prezentować one sobą najwyższą klasę i niezawodność. Najlepiej, by również były w ciemnych kolorach - biel po czasie nieestetycznie żółknie i zdradza, że sprzęt jest już długo używany. W przypadku sprzętów także nie warto oszczędzać przy zakupie, w myśl zasady, iż “chciwy dwa razy traci”. Oczywiście drogi nie oznacza automatycznie lepszy, jednak jeśli różnica w cenie między dwoma podobnymi modelami jest znaczna, lepiej wybrać ten droższy i znanej firmy. 


Dlaczego jeszcze warto zainwestować w biuro?


Biuro to miejsce, w którym spędzasz zdecydowaną większość dnia - nieraz więcej, niż we własnym domu. Nie bez powodu powiada się, że praca to drugi dom. Warto więc stworzyć wygodne warunki z zachowaniem najwyższej estetyki nie tylko ze względu na pozytywny odbiór przez klientów i pracowników, ale przede wszystkim przez wzgląd na własne dobre samopoczucie. Biuro to miejsce nie tylko reprezentacyjne - to przede wszystkim miejsce pracy, w której musisz się skupić i nieraz podejmować ważne i wiążące decyzje. Zadbaj więc o to, by w Twoim biurze pracowało Ci się doskonale. Im lepsze inwestycje poczynisz na samym początku, tym spokojniejsza będzie Twoja praca w najbliższych latach: nie będziesz musiał bowiem martwić się o naprawy, poprawki i efekt wizualny!

 

Tego szukacie:

- artykuły biurowe Radom

- materiały biurowe Radom

- drukarki Radom

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również