• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Jak wybrać biurko komputerowe? Jakie najlepsze? Polecane modele.

Biurko komputerowe zarówno do pracy, jak i do zabawy musi charakteryzować się pewnymi parametrami. Tak naprawdę każdy człowiek potrzebuje zupełnie innego biurka. Gracz komputerowy będzie miał zupełnie inne potrzeby niż na przykład księgowa. Biurko komputerowe do użytku domowego będzie miało zupełnie inne cechy jak biurko komputerowe do pracy. 

Bez względu na to, do czego potrzebne jest na biurko komputerowe, musi być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Aby wygodnie spędzało się przy nim czasu, musi mieć przynajmniej 80 cm głębokości oraz około 120 cm wysokości. Im blat biurka komputerowego będzie większy, tym przyjemniej będzie się przy nim siedziało. Blat biurka powinien znajdować się na wysokości około 72-75 cm. 

Jeżeli z biura będzie korzystała tylko jedna osoba, wówczas musi być ono dostosowane do jej potrzeb i preferencji. Jeżeli jednak biurko będzie wykorzystywane przez kilka osób, warto zakupić produkt, który będzie miał regulowany blat. To świetna opcja dla osób o różnym wzroście. 

W idealnym biurku komputerowym dostęp do jednostki centralnej musi być tak, żeby dostęp do niej był całkowicie bezproblemowy. Ergonomiczne biurko powinno mieć zaokrąglone brzegi i być w całości dostosowane do potrzeb i preferencji użytkownika. 

Biurko na kółkach czy stałe?

W sprzedaży spotkać można dwa rodzaje biurek. Mogą być one wyposażone w komplet kółek oraz mogą być bez nich. Stolik na laptopa lub biurko komputerowe na kółkach sprawdzą się świetnie w przypadku osób, które poruszają się niezwykle często. To zapewni im mobilność. Jeżeli zależy nam na modelu z kółkami, warto zakupić mniejszą opcję. Jeżeli jednak biurko ma pełnić funkcję mebla na stałe, wówczas należy zastanowić się nad biurkiem bez kółek.

biurko do biura

Biurko do biura

Praca biurowa składa się z przynajmniej 8 godzin, które spędzamy przed biurkiem. Niewygodny i nieprzystosowany do naszych potrzeb mebel mógłby być prawdziwym utrapieniem. Dlatego warto pamiętać, że biurko, które mieści się w biurze, musi być znacznie szersze niż to, które wykorzystujemy w domu. Takie biurko musi niezwykle dużo na sobie pomieścić. Modelek biurek komputerowych z szufladami oraz pólkami to idealny wybór. W takim miejscu przyda się chociaż jedna szuflada na przybory biurowe, jedna szuflada na segregatory, a jeszcze inna na dokumenty. Przydatne są również specjalne zatoki na drukarkę oraz na jednostkę centralną. 

Idealnym wyborem jest biurko komputerowe do biura, które z jednej strony ma przegrody na dokumenty, a z drugiej na urządzenia komputerowe. W takich biurkach na środku znajduje się miejsce na klawiaturę oraz na nagi. Każde wyposażone biuro powinno być wyposażone w półkę. Osoby, które preferują trzymanie klawiatury na blacie, dodatkową przegrodę będą mogły wykorzystać na trzymanie dokumentów. Ważne jest to, aby półka nie znajdowała się zbyt nisko, ponieważ nie będzie wtedy miejsca na nogi. 

W takim miejscu nie powinny znajdować się żadne półki ani dodatki. To ograniczyłoby swobodę działania. W takim miejscu może znajdować się jedynie praktyczny podnóżek. 

W przypadku komputerów stacjonarnych warto zakupić model ze specjalną półką na monitor, dzięki czemu oczy padają na monitor pod odpowiednim kątem, a kręgosłup pozostaje idealnie wyprostowany. Takie ułożenie powinno sprawiać, że wzrok będzie padał na górną krawędź monitora. Jeżeli wybrany model biurka nie ma specjalistycznej nadstawki, wówczas można ją dokupić, aby polepszyć warunki pracy.

Biurko dla gracza

Taki rodzaj biurka powinien być ergonomiczny oraz spełniać warunki wygody użytkowania. Proces grania wymaga od gracza zmiany pozycji oraz specjalnego ułożenia do wykonywania specjalnych czynności podczas gry. W takim przypadku idealne będzie biurko na dwa monitory. To zapewni niezapomniane wrażenia. 

Jeżeli użytkownik będzie korzystał z wielu sprzętów komputerowych jak dysk zewnętrzny, czy głośniki, wówczas warto zakupić model, który posiada specjalistyczne, zabudowane półki, które zasłonią sprzęt i uchronią go przed kurzem. Gra będzie przebiegała w przyjemny sposób, a biurko nie będzie zagracone zbędnymi elementami.

Idealne biurko powinno mieć też listwę, w której skutecznie będzie można schować wszystkie kable, które szpecą widok. Warto również zwrócić uwagę, czy w biurku znajdują się specjalne otwory, przez które przeprowadza się przewody, które następnie zostają podłączone do pobliskiego gniazdka. Można również kupić model ze specjalnym oświetleniem. 

Biurko proste czy narożne?

Kształt biurka powinien być dobrany na podstawie tego, ile jest na nie przeznaczone miejsca. Jeżeli dysponujemy większą powierzchnią, wówczas idealnie sprawdzi się biurko proste. Jest ono praktyczne i wygodne. Jeżeli mamy małe pomieszczenie, a pragniemy mieć duże biurko, wówczas warto zastanowić się nad modelem narożnikowym. Jest ono zazwyczaj głębokie i pozwala na przechowywanie znacznie większej ilości dokumentów niż biurko proste. Biurko komputerowe musi być dostosowane do wzrostu, potrzeb oraz preferencji użytkownika. Wtedy najlepiej zostanie ono wykorzystane. 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również