• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Nowocześnie i wygodnie - do biura z plecakiem na laptopa

Standardowe torby na laptopa nie każdemu odpowiadają – wiele osób chętnie by je wymieniło na jakiś inny model, a już tym bardziej wówczas, gdy chodzą do biura i chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Każdy jednak szuka możliwie najwygodniejszego sposobu przenoszenia komputera, ale jednocześnie bezpiecznego, żeby ten ważny sprzęt nie ucierpiał. Jeśli często korzystasz z komputera poza domem i szukasz sposobu na jego wygodne przenoszenie, ten tekst jest dla Ciebie.

Plecak na laptopa

Problemem tradycyjnych torb na laptopa jest z pewnością to, iż obciążają tylko jedną stronę – co może prowadzić do różnych odkształceń i skrzywień kręgosłupa. Świetnym pomysłem jest zatem plecak – ale taki odpowiedni, by zabezpieczył laptopa przed ewentualnym uszkodzeniem. Podobne plecaki na laptopa można już kupić w sklepach, np. alibiuro.pl  – są bardzo wygodne, zapobiegają wadom postawy, a przy tym są pojemne.

Jeśli nie musisz koniecznie stosować się do dress code’u obowiązującego w firmie, w której pracujesz, najlepiej zaopatrz się właśnie w plecak na laptopa. Jest na tyle duży, że pomieści nawet wersję 17-calową, a oprócz tego można w nim schować wszystkie niezbędne rzeczy, jak portfel, klucze, dokumenty, kosmetyczkę. Plecak jest uniwersalny i nadaje się tak do biura, jak i na przykład na biwak – odciąża kręgosłup wszędzie zapewniając wygodę.

plecak na laptopa 17 cali

Plecak na laptopa 17 cali

Istnieją różne modele laptopów i każdy wybiera jakiś dla siebie zgodnie ze swoim gustem i możliwościami pieniężnymi. Jeśli ktoś woli małe egzemplarze, z pewnością znajdzie dla siebie właściwy, a jeśli duże, także nie będzie miał z tym problemu. Nie będzie również żadnych kłopotów, żeby dobrać do swojego laptopa odpowiedniego plecaka – producenci (jak Samsonite, Addison czy Targus) dbają bowiem o to, żeby każdy mógł kupić model dopasowany do wszystkich popularnych matryc.

Jest tylko jedna kwestia, którą warto przemyśleć, gdy chce się kupić model 17-calowy – razem z plecakiem może on przekraczać normy dopuszczalne na przykład w liniach lotniczych. Może się zdarzyć tak, że jeśli nasz bagaż przekroczy normę, będziemy musieli za niego jeszcze dopłacać. Plecak na tak dużego laptopa powinien cechować się też właściwą budową – między innymi musi posiadać na niego oddzielną kieszeń i to zlokalizowaną tuż przy plecach. Kieszeń powinna minimalizować wstrząsy i być przeszyta w tym celu kilkukrotnie. Powinna mieć również w środku miękką wyściółkę i pasy bezpieczeństwa do zapięcia nimi laptopa.

Plecak na laptopa – elegancki

Plecak na laptopa powinien posiadać dosyć uniwersalny design – żeby mógł pasować do różnych strojów, stylów ubierania i do różnych pór roku. W końcu kupujący chce z niego korzystać przez cały rok i nie będzie za każdym razem ubierał się jedynie na sportowo. Na szczęście warto wiedzieć, że istnieją specjalne modele przeznaczone dla tych, którzy cenią sobie raczej elegancki styl, albo potrzebują czegoś odpowiedniego i na bardziej luźne, i na bardziej oficjalne okazje. Można zatem bez trudu kupić model pół elegancki takiego plecaka. Najczęściej są one zresztą produkowane w kolorach uniwersalnych – czarnym, grafitowym czy szarym (choć chętni mogą znaleźć też modele o bardziej ostrych barwach).

Poza kieszenią na laptopa, powinien on jednak posiadać również inne kieszenie i przegrody – na przykład na ładowarkę, słuchawki czy telefon. Dzięki temu plecak staje się bardziej funkcjonalny. Powinien być również lekki i mieć regulowane ramiona, by go dopasować do swojej sylwetki.

Plecak na laptopa – wodoodporny

Ostatnia, istotna kwestia to odporność plecaka na warunki atmosferyczne – w końcu musi chronić naszego laptopa przed ich wpływem w każdych warunkach pogodowych, o każdej porze roku. Z tego względu lepiej decydować się na wersję wodoodporną – i upewnić się, że kupujemy właśnie taki produkt.

Podsumowując, plecak musi mieć uniwersalny design, dobrze zabezpieczać komputer, odciążać kręgosłup i dopasowywać się do sylwetki noszącej go osoby, jak również mieć liczne przegrody, by można w nich było schować także i inne przedmioty. Na szczęście takie modele można łatwo znaleźć – warto!

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również