• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Popraw kulturę biura dzięki tym 6 sposobom

W ostatnich latach obserwujemy wyraźną zmianę w projektowaniu biur - w kierunku zabawy. Firmy przyjmują ludzki dotyk, więcej wysiłku wkładają w doskonalenie kultury organizacyjnej i kultywowanie szczęśliwszych pracowników. Stoją za tym uzasadnione badania - zadowoleni pracownicy są bardziej produktywni, dłużej pozostają w firmie i mają ogólnie lepsze wyniki w pracy. Biorąc pod uwagę, że średni koszt utraty pracownika może wynosić od 6 do 9 miesięcy, utrzymanie jego szczęścia ma sens z punktu widzenia biznesu. Na naszym ostatnim stanowisku, "Why Smart Businesses Are Focusing On Employee Happiness" (Dlaczego inteligentne firmy koncentrują się na szczęściu pracowników), przeanalizowaliśmy korzyści płynące ze skupienia się na szczęściu Twoich pracowników; dziś jednak zamierzamy podzielić się z Tobą kilkoma sposobami na to, aby uczynić Twoje biuro bardziej atrakcyjnym środowiskiem. Po pierwsze jednak... czy warto inwestować w projektowanie miejsc pracy, aby poprawić kulturę pracy w biurze? Tak. W badaniu przeprowadzonym przez Management Today 97% respondentów stwierdziło, że postrzega swoje miejsce pracy jako symbol tego, czy jest ono cenione przez pracodawcę, czy też nie. To, jak czują się doceniani pracownicy, jest dużą częścią kultury Twojej firmy. 

1. Żywa ściana

Naszą pierwszą propozycją jest ulepszenie projektu, które ma duży wpływ: żywa ściana. Żywe ściany są doskonałym sposobem na rewitalizację biura i czerpanie realnych korzyści z posiadania roślin w miejscu pracy. W zależności od Twojego budżetu i ilości przestrzeni, którą masz do dyspozycji, istnieje wiele sposobów, aby włączyć żywą ścianę do swojego miejsca pracy. Pierwszym z nich jest, jak na zdjęciu powyżej, mebel ścienny wykonany z roślin. Dla uzyskania tańszej opcji i bardziej minimalnego efektu, podoba nam się podejście do ściany z roślinami typu "zrób to sam": Jednak żywe ściany to nie tylko udoskonalenie projektu - posiadanie roślin w biurze okazało się zwiększać wydajność o 15%, a rośliny mogą poprawić ogólny stan zdrowia i szczęścia w biurze. Nie jesteś przekonany? Oto kilka badań dotyczących korzyści zdrowotnych, które wykazały, że rośliny mają: 

  • Objawy neuropsychologiczne zostały zredukowane o 23% w przypadku obecności roślin. 
  • Zmęczenie zmniejszyło się najbardziej - o 30%. 
  • Objawy błony śluzowej zmniejszyły się o 24% ogółem, gdy rośliny były obecne. 
  • Kaszel zmniejszył się o 37%, a suche gardło o 25%. 
  • Sucha lub płukana skóra została zredukowana o 23% dzięki roślinom w miejscu pracy.

2. Stół bilardowy

Nasza kolejna propozycja to coś, za co możemy poręczyć - mamy ją w naszym biurze! Stół bilardowy to świetny sposób na zapewnienie i zachęcenie do dostępnej zabawy w miejscu pracy. Ponadto, zachęca do budowania zespołu i pozwala na interakcję między ludźmi z różnych działów. Wszystko to, co przyczynia się do poprawy kultury pracy w biurze! Nowe badanie przeprowadzone przez BrightHR i czołowego psychologa, profesora Sir Cary'ego Coopera, ujawniło młodych pracowników, którzy dobrze bawią się w miejscu pracy, od śmiechu brzucha i uroczystości urodzinowych po Xboxy i masaże, biorą mniej zwolnień lekarskich, pracują ciężej i są bardziej produktywni. - Źródło Gorąco polecamy ten stół bilardowy, ponieważ podwaja się on również jako stół do spotkań... genialny! To bardzo efektywne wykorzystanie przestrzeni. (Jeszcze lepiej, granie w bilard na koniec spotkania to świetny sposób na utrzymanie motywacji u wszystkich). 

3. Funky biurka i meble biurowe

Wspominaliśmy już o znaczeniu projektowania biura dla pracowników, którzy czują się doceniani i zadowoleni z pracy - ale projektowanie biura może również wpływać na ich nastrój. Nudne, ponure meble mogą sprawić, że pracownicy poczują się zdemotywowani; jasne, wciągające kolory mogą sprawić, że poczują się zainspirowani. Doskonałym sposobem na poprawę kultury organizacyjnej i zapewnienie dobrej zabawy w miejscu pracy, bez utraty jakiegokolwiek profesjonalizmu, jest inwestowanie w jakieś dziwne meble. Odpowiednie meble mogą ożywić biuro, jednocześnie pozwalając mu poczuć się jak miejsce pracy. Przykładem kilku zabawnych mebli biurowych, które w tej chwili uwielbiamy, jest daszek chemiczny! Ten daszek to coś nieco innego i kreatywnego dla Twoich pracowników do personalizacji. . . . .ale to nadal jest profesjonalne. Jeśli chciałbyś otrzymać jeden z tych daszków do swojego biura, wyślij zapytanie! Zapytanie o daszek chemiczny Innym łatwym sposobem, aby dodać trochę radości swoim meblom biurowym, jest zabawa kolorystyką.

4. Automat z przekąskami

Jeśli jest jedna rzecz, co do której wszyscy mogą się zgodzić, to jest to, że bar z przekąskami jest najważniejszą częścią biura. Automat jest zabawnym dodatkiem do biura, za który wszyscy Twoi pracownicy będą Ci wdzięczni! (Tylko pamiętaj, aby mieć go na stanie.) 

5. Pies biurowy (jeśli żaden z Twoich pracowników nie jest na niego uczulony)

Czy wiesz, że wpuszczanie zwierząt domowych do biura przynosi prawdziwe korzyści? Udowodniono, że interakcja z psem, niezależnie od tego, czy jest Twój, czy kogoś innego, zmniejsza poziom stresu i uwalnia oksytocynę redukującą stres. "Atmosfera w biurze jest teraz cieplejsza i bardziej towarzyska. Ludzie zatrzymują Cię na korytarzach, aby pogłaskać Twojego psa, więc zaczynasz rozmawiać z kimś w innej części firmy, z kim normalnie nigdy byś nie rozmawiał lub spotkał się tylko przez e-mail". - Cytat od pracownika Nestlé po tym, jak biura zaczęły dopuszczać zwierzęta domowe do pracy. Źródło. Zezwolenie na obecność zwierząt domowych w biurze lub zaadoptowanie psa biurowego może być dobrym sposobem na poprawę kultury pracy w biurze. 

6. Nasza ostatnia rekomendacja to ulubione logo naszego biura - żywe logo.  

Żywe logo to w pełni konfigurowalne znaki, które można wykorzystać do dodania kreatywnego brandingu do swojego biura. Znaki te są wykonane z prawdziwego mchu, jednak płyn na bazie gliceryny, który zatrzymuje dalszy wzrost i wymaga uwagi roślin, zastępuje sok z roślin w logo. Oznacza to, że mech zachowa swoje naturalne cechy, ale nie będzie się rozwijał. Co więcej, logo nie wymaga absolutnie żadnej pielęgnacji i konserwacji. Nawet światła słonecznego! Zapytaj o żywe logo Twoja kultura organizacyjna jest niezbędna do tego, aby Twoi pracownicy byli szczęśliwi i zadowoleni, więc mamy nadzieję, że weźmiesz pod uwagę te sugestie!

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również