• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Rodzaje segregatorów – jakie są dostępne na rynku?

Okazuje się, że segregatory są jednymi z najmniej docenianych materiałów biurowych na rynku, a szkoda. Bowiem ich przydatność i praktyczność jest ogromna. Segregatory są nieocenione podczas segregowania dokumentów, ich dzielenia oraz archiwizowania czy przechowywania.

Segregator na dokumenty

Segregatory sprawdzają się doskonale zarówno w biurach, jak i w domach prywatnych, gdzie często również jest sporo dokumentów papierowych, które powinno się przez jakiś czas zachować. Tylko z pozoru wybór segregatora jest prosty i błahy. Tak naprawdę nie jest wcale tak łatwo wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb. Z czego to wynika? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Przede wszystkim segregatory dostępne na rynku wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Różnią się też między sobą grubością czy wewnętrznymi mechanizmami wykorzystywanymi do spinania ze sobą dokumentów.

Segregator A4

Segregator służy przede wszystkim do przechowywania i archiwizowania dokumentów. Dlatego też podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zastanowić się ile tych dokumentów docelowo będzie./ Od tego zależy w dużej mierze grubość segregatora. Nie bez znaczenia jest też format papieru wykorzystywanego w biurze. Może być to format A3, A5 lub klasyczny format A4. Do tych wielkości są z reguły dopasowywane wielkości segregatorów. Zdecydowanie najpopularniejsze od lat są segregatory w formacie A4. Do nich właśnie wpina się dokumenty w formacie A4. Wiele osób trzyma cenne dokumenty dodatkowo w koszulkach. Wówczas warto pomyśleć o wyborze segregatora odpowiednio większego, tak aby nie wystawały one poza niego.

wymiary segregatora

Segregator - wymiary

Rozmiar segregatora ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim trzeba bowiem pamiętać, że za mały segregator nie zabezpieczy należycie dokumentów, które się w nim znajdą. Będą one wystawać, zaginać się, a więc i niszczyć, a przecież nie o to chodzi.  Jeszcze innym ważnym parametrem segregatorów jest ich wielkość oraz szerokość grzbietu. Kiedy docelowo dokumentów ma być sporo warto postawić na model z szerszym grzbietem, który zmieści większą liczbę dokumentów. Na ogół na grzbietach segregatorów jest dodatkowe miejsce na to, aby na wsuwanej karteczce wpisać informacje o dokumentach, które są w nim przechowywane. Jeśli posiada segregatora ma być dość duży i szczegółowy, to mona pomyśleć również o wyborze segregatora z jeszcze większym grzbietem,. Segregatory najczęściej zapinane są na zamek ringowy. to zamek zbudowany z pierścieni otwieranych ręcznie. Ich wielkość czy liczba uzależniona jest od wielkości samego segregatora. Mogą one mieć kształt prostokątny, okrągły lub kształt litery D.

Obecnie w wielu sklepach papierniczych znaleźć można wiele narzędzi, które przydają się podczas porządkowania dokumentacji. Jednak to właśnie segregatory i skoroszyty wydają się być zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, aby dobrze pełniły powierzoną im rolę, należy najpierw postawić na odpowiedni model. W asortymencie sklepów z artykułami biurowymi nie brak przecież rozwiązań dla dzieci, a także tych do użytku domowego czy biurowego. W biurze warto postawić na wysokiej jakości segregatory, które są poręczne, a przy tym pozwalają na bezpieczne przechowywanie istotnych dokumentów. Są one w 100% bezpieczne w segregatorach, które można w łatwy sposób transportować z miejsca na miejsce. Problemem nie jest również ich otwieranie.

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również