• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Powrót do pracy - nowy krajobraz

Wiele firm zastanawia się, w jaki sposób dokonać przejścia od blokady krajowej do "powrotu do nowych, normalnych" procesów pracy. Dla niektórych normalna praca w dotychczasowym kształcie nie zostanie wznowiona i nastąpi okres dostosowawczy, w którym pracodawcy ponownie określą, co oznacza miejsce pracy, ponieważ wraz ze swoimi pracownikami przyzwyczają się do nowej normy. Powszechnie przyjmuje się, że o ile większość firm działa sprawnie podczas blokady, to jeśli jest to bezpieczne, to czas rozpocząć stopniowy powrót do pracy.

Dlatego też duże i małe przedsiębiorstwa planują sprowadzić część lub wszystkich swoich pracowników z powrotem do pracy i stosują się do wytycznych rządowych dotyczących przygotowania miejsca pracy do tego celu. Pracownicy powracający do pracy będą ze zrozumiałych względów zaniepokojeni i zatroskani, dlatego ważne jest, aby dać im odpocząć i zapewnić, że podjęto wszelkie możliwe środki, aby zabezpieczyć ich podczas pracy. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przygotowując się do tego niezbadanego obszaru, przeczytaj dalej po nasze rady i informacje o tym, jak możemy pomóc.

Zaufaj swoim dostawcom

Twoi zaufani dostawcy będą Twoimi najlepszymi przyjaciółmi w tym czasie. Jeśli zbudowałeś z nimi solidną relację na przestrzeni lat, będziesz pierwszym, który dowie się, jaka jest ich oferta usług i jak bardzo się zróżnicowali, aby zapewnić, że mogą dostarczyć dokładnie to, czego potrzebujesz w tych niezwykłych czasach handlowych. To na nich będziesz mógł polegać, gdy będziesz musiał zaopatrywać się w kluczowe produkty w dużych ilościach i będziesz mógł na nich liczyć, udzielając szczerych porad na temat dostępności produktów o wysokim popycie i najlepszej cenie rynkowej, ponieważ mogą one zmieniać się codziennie. Są to tylko telefony, więc zawsze warto dotknąć z nimi bazy i poprosić o ich pomoc. Będziesz zaskoczony ich zaradnością!  

Sprzątać!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to teraz jest optymalny czas, aby Twoje biuro lub lokal zostały wyparowane i głęboko oczyszczone. Głębokie sprzątanie biura zaleca się przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku, ponieważ usunie kurz, bakterie i grzyby, które czają się w zapomnianych kątach i niedostępnych miejscach, które nie widziały odkurzacza od miesięcy. Możesz również posunąć się o krok dalej i zlecić odkurzaczowi jego dezynfekcję przy użyciu detergentów antywirusowych, aby zabić zarazki i zdezynfekować wszystkie punkty kontaktowe. Można również umieścić na drzwiach antybakteryjne klamki, aby zmniejszyć zanieczyszczenie, a na twarde powierzchnie można nałożyć antybakteryjny lakier, aby dopełnić rygorystycznego harmonogramu higieny. Dzięki temu miejsce pracy będzie tak czyste, jak to tylko możliwe, i gotowe do bezpiecznego powrotu do pracy.

Kto jest w środku?

Zgodnie z przepisami rządowymi będziesz musiał obliczyć, ile osób będziesz w stanie zmieścić się w swoim miejscu pracy bez naruszania protokołów bezpieczeństwa i higieny pracy coronavirusów. Konieczne będzie przeprowadzenie dokładnej oceny ryzyka w celu zidentyfikowania wszelkich zagrożeń i ryzyka, a także wprowadzenie programu, który pomoże pracownikom zachować bezpieczeństwo, ochronę i wydajność pracy, w razie potrzeby wraz z wprowadzeniem nowych procedur i wytycznych. Na przykład stacje mycia i/lub odkażania rąk będą musiały być dostępne przez cały czas w punktach wejścia i wyjścia, aby zapewnić właściwe kontrole sanitarne i higieniczne. Konieczne będzie dokonanie przeglądu sal konferencyjnych pod względem ich rozmieszczenia, wentylacji, rozmieszczenia miejsc siedzących oraz wprowadzenia ekranów ochronnych.  W związku ze zbliżającym się latem można również rozważyć wykorzystanie przestrzeni na zewnątrz do szybkiej wymiany informacji lub kontynuować spotkania wideokonferencyjne, aby ograniczyć kontakt z wieloma współpracownikami.

Czas na przeprowadzkę?

Zmiana układu biura lub miejsca pracy będzie nieuniknioną częścią wprowadzania nowych praktyk w zakresie bezpieczeństwa. Zmiana aranżacji przestrzeni biurowej bez wątpienia będzie wiązała się z przesunięciem biurek, co pozwoli pracownikom na pracę w bezpiecznej odległości od siebie. Dla większego spokoju można również rozważyć stworzenie wyraźnych granic poprzez zainstalowanie szklanych przegród.  A jeśli nie ma możliwości zmiany układu biura, parawany ochronne i parawany chroniące przed kichaniem stanowią skuteczne rozwiązanie, które chroni pracowników i klientów oraz są szybkie i łatwe w montażu.

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również