• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Wyposażenie biura w Lublinie

Odpowiednie urządzenie i wyposażenie pomieszczeń biurowych może nie wydawać się trudną sprawą, jednak nie do końca tak jest. Uczynienie przestrzeni biurowej wygodną, funkcjonalną i przyjemną, w taki sposób, aby sprzyjała ona wytężonej pracy wszystkich zatrudnionych, niejednokrotnie może okazać się dość skomplikowanym zadaniem.

Biuro — od czego zacząć?

Pierwszym wyzwaniem, z jakim spotkamy się przy urządzaniu biura, jest kwestia samego lokalu. Warto od razu przemyśleć sprawę i zdecydować, czy nasz lokal pod biuro chcemy zakupić, czy wynająć. Wśród przedsiębiorców zdania są podzielone. Wynajem jest oczywiście tańszy i mniej zobowiązujący, więc bezpieczniejszy, ale ma też swoje wady. W tym wypadku płacimy właścicielowi lokalu, a w przypadku wypowiedzenia umowy zostajemy z niczym. Zakup to zaś inwestycja — lokal zawsze można bowiem sprzedać, nawet w przypadku niepowodzenia naszego biznesu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że inwestycja taka wymaga często niemałego nakładu finansowego na początek, a nie każdy takowym dysponuje, dopiero rozkręcając firmę. Niezależnie od tego, jaką metodę finansowania wybierzemy, nie wolno zapominać o tym, że ceny wynajmu i zakupu w dużej mierze zależą od lokalizacji oraz powierzchni lokalu. Warto zatem dobrze rozejrzeć się na rynku, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Jak urządzić wnętrze - Meble biurowe 

Mamy już nasz upragniony lokal. Teraz zaczyna się kolejne zadanie — urządzenie i odpowiednie wyposażenie wnętrza. Jeśli nasze biuro jest duże i składa się z wielu pomieszczeń, to w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić nad przeznaczeniem każdego z nich. Ważne, aby już na początku zdecydować, gdzie będą znajdować się poszczególne gabinety, pokój socjalny, zaplecze gospodarcze itp.

Następnie możemy zabrać się za wyposażenie. Prawdopodobnie najprościej jest zacząć od typowych mebli biurowych — biurek, krzeseł, regałów. Poświęćmy trochę czasu, aby zastanowić się jakich cech i funkcji oczekujemy od naszych mebli. Biurka powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Atutem jest duży blat i pojemne szuflady czy schowki, które pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty i sprzęty. Nie mniej ważne są fotele i krzesła. Wielu pracowników spędza całe dnie, siedząc przy biurku, dlatego tutaj kluczowa jest wygoda i ergonomia. Warto zainwestować w naprawdę wysokiej klasy fotele biurowe, dzięki temu pracownicy poczują się komfortowo i będą działać wydajniej, gdy nie będzie ich rozpraszać zesztywnienie czy ból kręgosłupa.

W każdym biurze znajdzie się także miejsce dla regałów lub szaf biurowych. To miejsce przede wszystkim na dokumenty, segregatory i teczki, których nie brak w działalności każdego przedsiębiorstwa. Jeśli nasze biuro zawierać będzie także poczekalnię, skupmy się przede wszystkim na wygodnych krzesłach lub siedziskach. Warto do wyposażenia dołączyć także niewielkie stoliki, na których rozłożyć można prasę lub ulotki czy inne ciekawe dla potencjalnych klientów materiały.

drukarka biurowa

Wyposażenie biura — niezbędne sprzęty.

W dzisiejszych czasach praktycznie nie da się wyobrazić sobie biura bez komputerów i innych urządzeń elektronicznych, zatem jest to oczywisty zakup. Konieczny będzie także telefon oraz urządzenia takie jak drukarki, skanery lub urządzenia wielofunkcyjne, które pozwolą na zaoszczędzenie przestrzeni. W wielu biurach przyda się także niszczarka do dokumentów.

Kiedy mamy już wszystkie sprzęty, czas na niezwykle ważne drobiazgi, czyli materiały biurowe. Na pewno nie obejdziemy się bez papieru, długopisów i ołówków. Ponadto konieczne będą inne artykuły papiernicze, takie jak samoprzylepne kartki, spinacze, notesy. Zapewne przydadzą się też zszywacze, dziurkacze, wszelkiej maści skoroszyty czy koszulki na dokumenty. Warto już na początku zaopatrzyć się w duże ilości materiałów biurowych, tak aby niczego nie zabrakło.

Przyjemna praca w biurze — dodatkowe elementy wyposażenia

W każdym biurze przyda się pomieszczenie socjalne, gdzie pracownicy będą mogli spędzić przerwę na relaksie czy spożywaniu posiłków. Minimum wyposażenia takiego pokoju to ekspres do kawy, lodówka i mikrofalówka lub kuchenka oraz, oczywiście, stół i krzesła. Warto zadbać o to, aby pomieszczenie socjalne było dla pracowników przyjemne i wygodne. Można się pokusić nawet o dodatkowe akcesoria sprzyjające relaksowi, jak wygodne pufy, konsola do gier czy piłkarzyki. Warto pamiętać także o drobiazgach ocieplających pomieszczenia. Rośliny i obrazy, zdjęcia lub atrakcyjne plakaty na ścianach sprawią, że pomieszczenie socjalne czy poczekalnia w naszym biurze będą znacznie atrakcyjniejsze.

 

Tego szukacie:

- artykuły biurowe Lublin

- materiały biurowe Lublin

- drukarki Lublin

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również