• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Wygodne biuro dla Twoich pracowników w Opolu – kilka porad

We współczesnym świecie większość ludzi pracuje w biurach – przy komputerach. Siedzący tryb życia z pewnością nie jest zdrowy i jest prawdziwą zmorą naszych czasów. Może prowadzić do wielu nieciekawych konsekwencji zdrowotnych, z których najczęstsza to problemy z kręgosłupem. Zmiany zwyrodnieniowe, prowadzące na przykład do zawrotów głowy, problemy z krążeniem, spowodowane ciągłym siedzeniem i zakładaniem nogi na nogę, zespół cieśni nadgarstka, który zaczyna się drętwieniem palców, a może skończyć nawet operacją – to tylko niektóre kłopoty, jakie mogą się z taką pracą wiązać. Jednakże postępu nie da się już powstrzymać, a zresztą nikt by tego nie chciał. W związku z tym właściciele biur powinni zadbać o możliwie jak największy komfort swoich pracowników, ułatwiając im wykonywanie pewnych czynności, a także zapewniając wygodę w miejscu pracy. Oto kilka porad, jak wyposażyć biuro, by pracownicy byli zadowoleni!
 

Coś dla wyciszenia i coś dla dodania energii


W miejscu pracy należy się skupiać na wykonywaniu swoich zadań! Jeśli atmosfera tam będzie senna, nie uda się jednak zrobić wszystkiego na czas! Dlatego też w biurach przeważnie właściciele decydują się teraz na zastosowanie pobudzających kolorów na ścianach – czy to w całości, czy też w formie dodatków – dzięki czemu już przy wejściu czujemy się bardziej zmotywowani do działania! Jednocześnie jednak nie mogą to być kolory zbyt ostre, ponieważ bardzo rozpraszają. Nie jest polecany kolor biały, chyba że zostanie wymieszany z innymi, bardziej żywszymi. Dosyć często spotyka się na przykład szary, pomieszany z elementami żółtymi czy w kolorze limonki. Generalnie warto zaaranżować przestrzeń na zasadzie kontrastów, ażeby pracownik jednocześnie czuł się zrelaksowany i zmotywowany do działania. 

Meble biurowe 

Wszystkie elementy wyposażenia powinny do siebie pasować – a więc meble biurowe nie mogą się gryźć z kolorem ścian. Zadbajmy nawet o takie drobiazgi jak kosz na śmieci – przecież on też jest elementem, który nie musi psuć całości, ale swoim kolorem wprowadzać harmonię do wnętrza. Bardzo istotne jest również umieszczenie w biurze roślin. Niekoniecznie muszą to być takie odmiany, które mają kwiaty – może to być nawet kaktus czy paprotka. Ważne jest raczej to, żeby cokolwiek zielonego i żywego w tym biurze było, bo dzięki temu czujemy się spokojniejsi, co potwierdzają badania. Samo spojrzenie na roślinę może uspokoić pracowników. Warto wybierać przy tym takie odmiany, które produkują dużo tlenu i pochłaniają promieniowanie z komputerów (a w biurach jest ich przecież dużo!). To między innymi Sansevieria.


Wygoda przede wszystkim - artykuły i materiały biurowe 


Pracownicy nie powinni wykonywać tych rzeczy, które od dawna potrafią już robić maszyny – na przykład po co kopiować jakiś dokument ręcznie, jeśli można go odbić albo zeskanować. Dlatego też w każdym biurze muszą się znaleźć – poza komputerami – takie wspomagające urządzenia jak drukarki, niszczarki, skanery, kserokopiarki, a często też zgrzewarki. Oczywiście warto też zainwestować po prostu w urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie wiele tych funkcji. Nie można też zapomnieć o udostępnieniu pracownikom takich pomocy, jak drobne materiały biurowe – czyli ołówki, długopisy, korektory, zakreślacze, bloczki samoprzylepne, taśmy, nożyczki, ale również i takie artykuły biurowe, jak na przykład tablica korkowa. Nie jest to konieczne, ale na pewno dodaje miejscu pracy odpowiedniej atmosfery, a pracownicy mogą tam umieszczać ważne informacje dla innych. 
Wygoda pracowników opiera się jednak w miejscu pracy przede wszystkim na odpowiednich meblach, czyli ergonomicznych krzesłach oraz odpowiednich biurkach. Szczególnie krzesła są w tym przypadku istotne, jako że pracownicy biurowi spędzają w nich większość czasu! Krzesła muszą być wygodne i posiadać możliwości regulacji, by każdy dopasował je do swojego wzrostu i wymagań. Powinny też posiadać podpórki pod ręce oraz pod szyję, co pomaga w utrzymaniu właściwej postawy w czasie siedzenia. Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych modeli z różnych przedziałów cenowych, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego. Ważne tylko, by nie oszczędzać na tym elemencie, bo zależy od niego zdrowie (przede wszystkim kręgosłupa) pracowników.

 

Tego szukacie:

- artykuły biurowe Opole

- materiały biurowe Opole

- meble biurowe Opole

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również