• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Rozluźniuj stres w pracy przy pomocy Fidget Spinnera

Swoim kształtem bardzo przypomina miniaturowe śmigło drona lub helikoptera. Można go skojarzyć także ze śmigłem wiatraka. Niektóre osoby twierdzą, że jest podobne do małego krążka (złotego znicza), o który walczyli w trakcie gry w guidditcha bohaterowie Harry’ego Pottera. Ile ludzi tyle skojarzeń. Jedno jest pewne, nie jest to gadżet skomplikowany, a mimo to bardzo popularny.


Fidget Spinner


Aby go utrzymać, wystarczy użyć dwóch palców, a gdy wprawimy go w ruch, potrafi się bardzo długo kręcić. Niektóre egzemplarze kręcą się nawet dwie minuty. I to jest cały bajer - rewelacyjnie kręcący się fidget spinner ma za zadanie odstresować, relaksować i pomagać wszystkim tym osobom, które mają problem z koncentracją.

Zabawka ta podobno zalecana jest przez specjalistów w tym psychologów dla nadpobudliwych dzieci i z ADHD. Przeglądając internet, można spotkać wiele informacji potwierdzających rzekome działanie lecznicze tego małego przedmiotu. Stwierdza się nawet, że fidget spinner pomaga palaczom podczas rzucania palenia, ale czy to jest prawda?

Terapeutyczna zabawka dla dzieci i..... cierpiących na przewlekły stres pracowników korporacji?
 

Fidget spinner co to


Zanim fidget spinner (czyli dosłownie tłumacząc "wirówka" albo "wiercący się krążek") został za oceanem nową i najbardziej popularną zabawką dla dzieci i młodzieży, nie miał zbyt dużego zainteresowania na rynku.

Pomysłodawczynią tej słynnej obecnie zabawki była Catherine Hettinger, która pierwszy egzemplarz stworzyła już w latach 90 - tych. Obecnie pani Hettinger ma 62 lata i mieszka na Florydzie. Jako młoda kobieta zachorowała na miastenię - autoimmunologiczną chorobę atakującą mięśnie w konsekwencji osłabiając ich pracę. Choroba utrudniała życie kobiecie, która nie mogła nawet się bawić z małą córką. Zabawa prototypem fidget spinnera nie wymagała praktycznie żadnego wysiłku a dawała dużo radości zarówno pani Hettinger, jak i jej córce.

jak działa fidget spinner


Kto wymyślił fidget spinner? 


Autorka projektu opatentowała go i promowała na lokalnych targach sztuki i rzemiosła w USA, ale po kilku latach zrzekła się praw do tej zabawki. Powodem było coroczne opłacenie praw do patentu w kwocie ok. 400 dolarów. Kobiety nie było stać na coroczne opłaty. Sytuację wykorzystały szybko firmy, które dzisiaj zarabiają ogromne pieniądze na fidget spinnerze. Drobna zabawka, którą w internecie można kupić od 9 do ok. 35 zł, stała się bardzo popularna wśród dzieci, młodzieży, a także pracowników biurowych - jako sposób na redukcję stresu podczas „wyścigu szczurów".
 

Figdet spinner - do czego służy?


Jest to zabawka, która została świetnie zareklamowana jako przedmiot terapeutyczny, który ma za zadanie pomóc w skupianiu uwagi u dzieci, które cierpią na zaburzenie koncentracji, są nadpobudliwe oraz cierpią na ADHD. Niektóre osoby snują teorię, że zabawką może nawet pomóc dzieciom ze spectrum autyzmu, a także nałogowym palaczom. Tym ostatnim używanie spinnera ma odwrócić uwagę od chęci zapalenia papierosa.

jak używać fidget spinnera


Figdet Spinner - jak działa?


Zabawę Fidget spinnerem można porównać do sytuacji, kiedy zakładamy na uszy słuchawki w biurze pełnym gwaru, po to, by posłuchać muzyki. Efekt? Jeden hałas zastępujemy drugim, ale mniej rozpraszającym i może nawet przyjemnym. Zabawa tym gadżetem można również porównać do uspokajającego spaceru lub nawet przygotowania filiżanki herbaty. Są to czynności, które pozwolą na chwilę oderwać się od natłoku pracy i stresu. Dla tego warto poszukać gdzieś na strychu albo w piwnicy stary bączek z dziecięcych lat - który być może nie obniża stresu, ale na pewno zaoszczędzi wydatków.

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również