• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Wieczne pióro jako przedmiot wiecznie pożądany

Piękne, eleganckie rzeczy każdemu przynoszą satysfakcję. Kto z nas nie chce otaczać się przedmiotami dobrej jakości, wzmacniającymi nasze poczucie zadowolenia z samych siebie? Posługiwanie się nimi sprawia, że dzień staje się lepszy. Moda się zmienia, istnieją jednak rzeczy, które zawsze są mile widziane i nigdy nie tracą na swojej wartości. Do tego rodzaju przedmiotów można zaliczyć wysokiej jakości artykuły piśmiennicze, a przede wszystkim wieczne pióro. Posiadanie takich akcesoriów stanowi wyznacznik stylu. Bardzo popularne – także jako prezent – są wieczne pióra Parker.

Parker – wieczne pióro wszechczasów

Marka Parker ma długą historię. Firma została założona pod koniec XIX wieku. Nazwa wzięła się od nazwiska założyciela, czyli George’a Safforda Parkera. Nie trzeba było długo czekać na wysoką sprzedaż. Marka bardzo szybko uzyskała rozgłos, który trwa do dziś. Co wyróżnia produkty Parker? Klienci marki chwalą w pierwszej kolejności wysoką jakość sprzedawanych artykułów. Amerykański producent przykłada ogromną wagę do tego, by akcesoria cechowały się wytrzymałością. Ponadto Parker kojarzy się z dużą estetyką. Wszystkie projekty mają specyficzny, piękny design, wyróżniający się na tle innych firm. Nic dziwnego, że akcesoria Parker do dziś uważane są za najbardziej prestiżowe na rynku. W ostatnim czasie marka stawia także na dużą innowacyjność. Nic dziwnego – żeby utrzymać pozycję lidera, konieczne są unowocześnienia.

Kto może pisać wiecznym piórem?

Powszechnie przyjął się pogląd, jakoby wiecznym piórem lubili pisać tylko inteligenci, urzędnicy lub osoby pracujące za biurkiem. Oczywiście to stereotyp. Tak naprawdę wieczne pióro może przydać się każdemu. Tego typu przyrząd do pisania jest uniwersalny i świadczy o wysokiej kulturze i wykształceniu, chociaż na początku – niestety trzeba to przyznać – trudno jest nim pisać. Wszystko jest jednak kwestią wprawy. Po pewnym czasie pisanie piórem stanie się bardzo proste, wręcz intuicyjne. Znacznie poprawi się też charakter pisma. Osoby korzystające z pióra piszą staranniej i z większym wyczuciem. 

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że cena pióra Parker nie musi być wysoka. Producent i sklepy dystrybuujące organizują szereg różnorakich promocji i wyprzedaży. Kolekcja Vector jest przykładem serii o przystępnych cenach. Prestiżowe pióra Parker można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście znajdą się także takie, które kosztują więcej. Nie warto się jednak zniechęcać. Przy odrobinie cierpliwości z pewnością uda dobrać się idealny model, łączący w sobie elegancję, styl, trwałość i korzystną cenę.

pióro kulkowe

Pióro kulkowe Parker – o czym warto wiedzieć?

Pióro kulkowe to niejako hybryda zwykłego długopisu i wiecznego pióra. Stanowi ono alternatywę dla tych osób, które nie chcą przyzwyczajać się do nowego trybu pisania. Pióro kulkowe jest bardzo wygodne, ale jednocześnie wygląda stylowo. Warto zauważyć, że za pomocą tego akcesorium można bardzo ładnie pisać - efekt jest o wiele bardziej atrakcyjny aniżeli w przypadku długopisów. Ponadto pióra kulkowe są tańsze w eksploatacji. Dość rzadko wymienia się wkłady. Marka Parker oferuje wiele wersji kolorystycznych piór kulkowych. Paleta barw zawiera artykuły niebieskie, czarne, różowe lub stalowe. Godnymi polecenia piórami kulkowymi są te z kultowej już serii Urban.

Długopisy Parker

Wielu z nas nie może przekonać się do piór. Dla uparciuchów marka Parker przygotowała sporo eleganckich długopisów. Oczywiście nie wyglądają one jak zwykłe, kupione w kiosku. Długopisy Parkera są eleganckie, wykonane z trwałych materiałów, prezentują się bardzo profesjonalnie. Osoby, które sporo notują, z pewnością będą zadowolone z takiego akcesorium. Długopisy Parker są tanie w eksploatacji (tańsze nawet od piór kulkowych), ale jednocześnie bardzo ładnie się prezentują. Korzystający z artykułów Parker kojarzą się z ludźmi obowiązkowymi, przywiązującymi wagę do szczegółów i efektu końcowego.

Naboje i wkłady do piór

Oczywiście posiadanie pióra lub długopisu wiąże się także z zakupem dodatkowych akcesoriów. Mowa tutaj przede wszystkim o wkładach i nabojach. Najlepiej podczas zakupu artykułów do pisania zaopatrzyć się od razu w uzupełnienia tuszu. W przypadku wiecznych piór mogą to być naboje. Stanowią one bardzo wygodny sposób na zmianę tuszu. Naboje można trzymać w biurze lub przewozić ze sobą. Tradycjonaliści lubują się w wiecznych piórach, które napełnia się za pomocą tłoczka. Trzeba do nich dokupić buteleczkę z atramentem. Do długopisów oczywiście dodaje się wkłady.

Marka Parker

Co ciekawe, marka Parker nie produkuje wyłącznie piór i długopisów. W ofercie producenta znajdują się także ołówki i inne akcesoria. Wszystkie artykuły wykonane są z niezwykłą precyzją i uwagą. Parker uchodzi za producenta, na którego zawsze można liczyć. Nie bez powodu mówi się, że jeśli chcemy coś ładnie napisać, trzeba to zrobić piórem Parkera. 

Więcej na http://najlepszepioro.pl/

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również