• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Rodzaje papierów, które powinny być w biurze

​Gdy na początku naszej ery wynaleziony został w Chinach papier He Di, który go przygotował pewnie nie myślał, że będzie miał on tak wielkie uznanie na całym świecie. Dziś tak naprawdę nie wyobrażamy sobie życia bez papieru. I już niezależnie od tego w jakiej jest postaci zawsze będzie przydatny do czegoś. Na pewno to taki element, który znacząco ułatwia życie w biurach i firmach, gdzie papierologia to nasza codzienność. Bez tego trudno takiej firmie funkcjonować. Papierów będzie masa jak więc wybrać taki, którzy rzeczywiście sprawdzi się doskonale?

Papier ksero

W każdym biurze oczywiście musi znaleźć się miejsce dla papieru ksero. Jednak tutaj również papier nie jest papierowi równy. Warto więc mieć kilka jego rodzajów, tak by w ten sposób przygotować się na różne sytuacje i drukowanie różnych dokumentów. Standardowy papier ksero ma gramaturę mniej więcej 70-80 i stosować można go do wydruków czarno – białych, kolorowych a także do kopiowania. Jego sztywność to gwarancja działania urządzeń na odpowiednim poziomie. Jeśli jednak chcemy mieć szczególny wydruk wysokiej jakości możliwe, że będzie trzeba wtedy postawić na gramaturę pomiędzy 200 a 250. Co więcej najczęściej charakteryzuje się taki papier również znaczącym stopniem białości i jest przeznaczony do realizowania różnych wydruków. Znakomicie pasuje do laserowych sprzętów, atramentowych i ksero.

Papier ksero kolorowy

Praktycznie w każdym biurze jak i w domu będą takie sytuacje, gdy konieczne staną się kolorowe kartki do wydruków a także ksero. Wtedy możliwe, że kolorowy papier ksero będzie bardzo ważny. Będzie on barwiony w celulozowej masie i dostępny jest w różnych kolorach i wymiarach. Poleca się go do drukarek atramentowych i laserowych. Papier wyróżnia się tym, że będzie odporny z barwą na starzenie. Dzięki temu stworzyć można szczególnie estetyczne wydruki, które będą się świetnie prezentować. Jeśli jakość wydruków kolorowych ma być wyjątkowa to możliwe, że wyborem będzie wtedy specjalny papier do zadań specjalnych taki jak Navigator Colour Docuements. Dzięki niemu uda się uzyskać naturalne kolory dokumentów.

Papier ksero w rolkach

Takim ciekawym produktem na rynku jest także papier w rolkach. Charakteryzuje się tym, że będzie bezdrzewny i niepowlekany a stopień białości jest znaczący. Produkuje się go nowoczesnymi metodami bez udziału chloru. Dlatego sprawdzić się może na kserokopiarkach, urządzeniach laserowych i atramentowych.

Każde biuro musi dbać o swoje odpowiednie funkcjonowanie i dlatego warto między innymi pomyśleć o wybraniu dobrego papieru do pracy w takim biurze.

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również