• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Śniadanie jedz jak król! Kilka inspiracji na zdrowy początek dnia w biurze

Stale powtarza się nam, że śniadanie to niezwykle ważny element naszej codzienności, od którego powinniśmy zaczynać każdy dzień. Wielu ludzi znacznie jednak je zaniedbuje i nie pamięta o tym, aby rano dostarczyć swojemu organizmowi nieco energii w tej postaci. Nie można nigdy bagatelizować tej kwestii, bowiem w ten sposób znacznie osłabiamy nasz organizm i narażamy się na wiele groźnych dla zdrowia chorób. Trzeba uświadomić sobie, jak ważne jest dla nas śniadanie i jak wiele dla naszego organizmu możemy zrobić, jeśli zaczniemy je jadać świadomie.

Śniadanie do pracy

Świadomość na temat tego, jak ważne jest śniadanie w naszym życiu codziennym stale rośnie. Dziś coraz częściej podchodzimy do tego z dużą wiedzą o tym, jak ten posiłek może wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dotychczas traktowaliśmy śniadanie jako zwykłe przyzwyczajenie, zwyczaj, który nie wiedzieć dla czego pielęgnujemy. Obecnie coraz więcej ludzi zaczyna uświadamiać sobie, że jest to jednak coś niezwykle ważnego.

Dzięki rosnącej świadomości na tym polu coraz częściej wybieramy również na nasze śniadanie faktycznie zdrowe produkty, które będą miały pozytywny wpływ na działanie naszego organizmu. Dla wielu ludzi nieodłącznym elementem śniadania są słodkości. Istnieje wiele możliwości na połączenie takich smaków z naprawdę zdrowym odżywianiem się. Warto sięgnąć po kilka ciekawych inspiracji na tym polu. Doskonałą propozycją są takie śniadania, które możemy zabrać ze sobą do szkoły czy pracy.

Śniadanie do pracy – przepisy

Każdy z nas powinien zaczynać dzień od pysznego, zdrowego śniadania. Oczywiście, poranki przed wyjściem do pracy nie są raczej momentem, w którym mamy zbyt dużo wolnego czasu na przygotowywanie wyrafinowanych dań. Istnieje jednak wiele przepisów, których przygotowanie jest bardzo szybkie i proste. Przykładem mogą tu być bajaderki z ciecierzycy, w przypadku których miksujemy tylko składniki i wkładamy na krótko do piekarnika. Tak przygotowane śniadanie możemy zabrać ze sobą do pracy.

Fit śniadanie do pracy

Śniadanie do pracy bez pieczywa, a jednak...

Miłośnicy pieczywa mogą przygotować zdrowe śniadanie na przykład z chlebka bananowego. Warto rzecz jasna zrezygnować z niezdrowych smarowideł, które nie wpływają dobrze ani na naszą sylwetkę, ani na nasze zdrowie.

Śniadania do pracy – FIT

Batony proteinowe to jedna z najlepszych propozycji dla każdego, kto chce jeść smacznie i jednocześnie być fit. Ich przygotowanie jest wbrew pozorom bardzo proste, a ponadto mamy przy tym wielkie możliwości jeśli chodzi o tworzenie własnych smaków. Podstawowe składniki takie jak odżywka białkowa powinny oczywiście zostać zachowane, ale do masy możemy dorzucić właściwie wszystko, co tylko podpowie nam nasz smak.

Tartaletki to kolejny ciekawy pomysł na zdrowe śniadanie. Poleca się je szczególnie osobom, które zainteresowane są daniami wegetariańskimi oraz bezglutenowymi. Przy odpowiednim przygotowaniu są cudownie kruche i odznaczają się niepowtarzalnym smakiem. Również tutaj mamy spore możliwości jeśli chodzi o wybór konkretnych smaków, bowiem nadzienie do nich możemy przygotowywać z wielu najróżniejszych produktów.

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również