• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Bielsko Biała - artykuły biurowe dla firm

Czym jest kreatywne biuro i dlaczego warto zainwestować we właściwe artykuły i materiały biurowe? Miejsca, w których pracujemy mają bardzo duży wpływ na naszą wydajność i efektywność. Według jakich zasad należy zaprojektować przestrzeń w biurze i jakie sprzęty powinny się w nim znaleźć? Przeczytaj i popraw produktywność swoich pracowników!

Najwięcej problemów w organizacji przestrzeni mogą sprawić biura typu open space. Oznacza to, że wszyscy lub większość pracowników znajduje się i pracuje w jednym pomieszczeniu. Według badań przeprowadzonych w Sydney praca w takich warunkach kojarzyła się pracownikom z hałasem, rozproszeniem oraz trudnościami w skupieniu się. Najczęściej biura open space spotyka się w dużych firmach, ale praca kilku osób w jednym pomieszczeniu może również dotyczyć mniejszych przedsiębiorstw.

Przestrzeń a kreatywność

Co jeszcze może negatywnie wpływać na obniżenie produktywności? Przede wszystkim niefunkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, która nie sprzyja zachowaniu porządku i utrudnia organizację pracy. Nie bez powodu powstaje coraz więcej firm zajmujących się urządzaniem i dekoracją biura w taki sposób, aby nie tylko pięknie wyglądało, ale zapewniało komfort pracownikom. 
Małe i ciasne biurka, niewłaściwe oświetlenie, nieergonomiczne meble biurowe, brak miejsca na dokumentację lub utrudniony dostęp do materiałów. To wszystko może obniżyć chęć do pracy i negatywnie wpływać na motywację. 

Co więc powinno znaleźć się w dobrze urządzonym biurze? 

Najważniejsze są meble biurowe – szafy, stoły, biurka, krzesła lub fotele. Najlepiej sprawdzą się meble w neutralnych kolorach, które są funkcjonalne i ułatwią przechowywanie materiałów oraz dokumentów. Wybierając biurko i fotel zwróć uwagę na ergonomiczność. Obecnie większość zawodów wymaga od pracownika spędzania czasu w pozycji siedzącej. Dlatego najpierw zadbaj o stanowisko pracownika – biurko, fotel i właściwe oświetlenie. 
Przy wyborze fotela postaraj się, aby miał on jak największą możliwość regulacji. Dzięki czemu każdy pracownik będzie mógł indywidualnie dopasować fotel do swojego ciała. 
Nie zawsze mamy możliwość zapewnić każdemu pracownikowi oddzielne pomieszczenie, które spełniałoby jego oczekiwania. Dlatego warto popracować nad zapewnieniem każdemu odrobiny prywatności. Można podzielić biuro na mniejsze sektory i użyć ścianek. Wszystkie spotkania lub sprawy wymagające dyskusji powinny odbywać się w innym miejscu, aby nikomu nie przeszkadzać. 

sklep z artykułami biurowymi

Sala konferencyjna i sprzęt biurowy

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne powinny znaleźć się w oddzielnym pomieszczeniu, aby ich praca nie rozpraszała. W przypadku sprzętu biurowego należy rozważyć bezprzewodowe podłączenie. Zmniejszy to ilość przewodów w biurze i usprawni pracę. Każdy pracownik powinien mieć łatwy dostęp do takich urządzeń. 
Przy drukarce można również umieścić niszczarkę do papieru. 
W takim pomieszczeniu mogą znajdować się materiały biurowe – markery, kartki papieru, długopisy czy notatniki. Mimo, że do większości zadań wykorzystywane są obecnie telefony, tablety lub komputery czasami warto wykorzystać tradycyjne artykuły biurowe.

Burza mózgów i pobudzenie kreatywności

Podczas omawiania projektów lub planowania strategii bardzo pomocne są popularne artykuły biurowe, np. zakreślacze czy kolorowe kartki papieru. Burza mózgów to jeden z najlepszych sposobów na wygenerowanie nowych pomysłów. Zapewnienie pomieszczenia, w którym każdy mógłby poczuć się swobodnie oraz materiały biurowe to podstawa udanego spotkania. 
Kolejny krokiem jest zachęcenie zespołu do działania. Podkreślamy, że przy burzy mózgów liczy się ilość, a dopiero potem jakość. Zachęcaj pracowników do nieszablonowego myślenia i wykraczania poza schemat. Nie wyrażaj się negatywnie o żadnej idei, ponieważ może to zniechęcić pozostałych do przedstawienie swojego pomysłu. W momencie, kiedy zauważysz, że nie pojawia się nic nowego możesz zacząć pracę nad tymi najlepiej rokującymi.
Nie zapomnij, że większość z nas jest wzrokowcami, więc duża tablica i artykuły biurowe będą przydatne.

Tego szukacie:

- artykuły biurowe Bielsko Biała

- materiały biurowe Bielsko Biała

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również