• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Jakich akcesoriów biurowych nie powinno zabraknąć, jeśli zależy nam na wygodnej pracy?

Praca w biurze potrafi być dość wymagająca. Warto zatem samemu zadbać o to, aby wszystko, co jest niezbędne do wykonywania codziennych obowiązków, znajdowało się pod ręką. Znalezienie przedmiotów, które ułatwią nam pracę nie jest zresztą wcale trudne.

Praca nad projektem z kolorowymi akcesoriami biurowymi

Już od dawna nie musimy obawiać się o to, że nie wejdziemy w posiadanie rozwiązań takich, jak karteczki samoprzylepne lub zakreślacze. Dziś można je spotkać niemal na każdym stanowisku pracy. Ich obecność nikogo zresztą nie dziwi, mówimy bowiem o rozwiązaniach, które przydają się w dziesiątkach sytuacji.
Start pracy nad projektem będzie łatwiejszy, jeśli zaopatrzymy się w duże arkusze papieru, nie musimy jednak uważać tego za wytyczną, której należy przestrzegać bez względu na okoliczności, wiele zależy bowiem od naszych preferencji i upodobań.

Jeśli jesteśmy w trakcie pracy nad projektem, dobrym pomysłem może okazać się też wykorzystanie tablic korkowych różnego rodzaju. Nie zaszkodzi także, jeśli odwołamy się do możliwości, jakie otwierają przed nami tablice magnetyczne. Te ostatnie cieszą się obecnie szczególnie dużym powodzeniem. Nie tylko pozwalają na śledzenie postępu prac nad projektem, ale również ułatwiają jego korektę.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest filtr prywatyzacyjny. Z jego obecnością mamy do czynienia w coraz większej liczbie firm i nie powinno to stanowić dla nas zaskoczenia. Mamy przecież do czynienia z rozwiązaniem ograniczającym nieuprawniony dostęp do tajnych projektów.

Jeszcze innym rozwiązaniem, które zawsze może się przydać w biurze jest wizytownik. Ten nadal wydaje się niezastąpiony w wielu sytuacjach zwłaszcza, jeśli pracujemy właśnie nad projektem, który wymaga od nas nawiązania kontaktu z wieloma osobami.

Flipchart i kalendarz zawsze pod ręką

Praca pod presją czasu w wielu biurach jest codziennością. Nie tylko nikogo nie zniechęca, ale nawet jest postrzegana przez wiele osób jako dodatkowy motywator. Jednym z narzędzi ułatwiających ją jest kalendarz pomagający nie tylko w planowaniu z wyprzedzeniem, ale i w przemyślanym wykorzystywaniu czasu, jakim dysponujemy. 
Oczywiście, kalendarz jest często traktowany jako zbiór sugestii, a nie jako miejsce z wytycznymi, których należy trzymać się sztywno bez względu na okoliczności. Jeśli praca ma być wykonana zgodnie ze ściśle określonymi ramami i nie ma w niej miejsca na kreatywność, może się okazać, że nawet wykonanie jej na czas nie daje nam satysfakcji.

organizacja pracy

Sztuka organizowania pracy

Może się wydawać, że w pracy biurowej kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wysoka odporność na stres. Rzeczywiście, jest ona ważna, nie można jednak zapominać o tym, że nawet ona nie jest wystarczająca do osiągnięcia ostatecznego sukcesu. Nie mniej istotna jest wiedza na temat tego, jak pracować pod presją czasu. Pozwala ona zarówno na błyskawiczne wykonywanie powierzonych nam zadań, jak i na planowanie ich we właściwy sposób.
Czasem wystarczy, że rozpiszemy czekające nas zadania na kartce papieru i już wiemy, które z nich mają priorytetowe znaczenie, a które nie są aż tak pilne. Niekiedy jednak przy projekcie pracuje więcej osób i wtedy nieocenione usługi oddaje tablica magnetyczna. Obecnie największą popularnością cieszy się w tym kontekście flipchart i planner magnetyczny z fabrycznie nadrukowaną tabelką pozwalającą na szybkie nakreślenie miesięcznego lub rocznego planu naszej firmy.

Druki akcydensowe – przełom w wypełnianiu faktur

Niezbędnik księgowego składa się z przynajmniej kilku artykułów biurowych, z których każdy wydaje się mieć ogromne znaczenie. Na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście druki samokopiujące, nie można jednak zapomnieć także o teczkach na dokumenty, koszulkach, segregatorach, przekładkach oraz o wkładach do segregatorów. Warto mieć na uwadze także spory zbiór narzędzi do pisania i to nawet pomimo tego, że dziś coraz częściej podczas pracy wykorzystuje się możliwości komputera. Ręczne uzupełnianie dokumentów jest jednak czynnością praktykowaną nader często, a wtedy nieocenione wydają się szybkoschnące wkłady do długopisów.

Innym rozwiązaniem, które nadal cieszy się dużą popularnością są pióra mające znacznie większą grupę zwolenników niż długopisy. Nie można jednak zapominać o tym, że tak z jednym, jak i z drugim rozwiązaniem wiążą się dość istotne ograniczenia. Pióro prezentuje się znakomicie, pisanie za jego pomocą nie zawsze wydaje się jednak najlepszym posunięciem. Niskiej jakości naboje do pióra sprawiają, że to, co piszemy szybko może się rozmazać, gdy zaś jesteśmy osobami leworęcznymi problem ten jest poważny nawet przy rozwiązaniach najwyższej klasy. Niegdyś za pisaniem piórem nie przemawiało i to, że można je było znacznie łatwiej wymazać niż ślady pozostawione przez długopis, dziś jednak również usunięcie treści zapisanych za pośrednictwem długopisu nie jest dużym problemem.

Kompletując niezbędnik księgowego warto zainwestować w pióro z tak zwanym niewymagalnym atramentem. Umożliwia to bezpieczne pisanie bez obaw, że ktoś zechce dokonać niepożądanej rewizji naszych treści.

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również