• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Jak wyposażyć swoje biuro w Częstochowie dobrze i ergonomicznie?

Wszyscy, którzy decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, muszą prędzej czy później pomyśleć o zakupie bądź wynajęciu pomieszczenia biurowego. Należy urządzić je tak, aby zarówno nam, jak i naszym współpracownikom pracowało się tam przyjemnie. Musimy także pamiętać, o jego odpowiednim wyposażeniu.

Lokalizacja, miejsce i cena

Na samym początku trzeba zastanowić się, czy chcemy zakupić lokal, w którym ma znajdować się nasze przyszłe biuro, czy tylko go wynająć? Otóż coraz więcej początkujących przedsiębiorców rozważa tę drugą opcję. Jest (przynajmniej na starcie) zdecydowanie tańsza i mniej zobowiązująca. Co bowiem zrobimy jeśli firma nie odniesie rynkowego sukcesu? Wówczas wystarczy jedynie wypowiedzieć umowę. Pojawiają się jednak głosy, że zakup lokalu to inwestycja na przyszłość, bowiem zawsze można go sprzedać. To prawda, jednak na samym początku trzeba mieć dość dużo pieniędzy, aby go nabyć.
Należy zawsze pamiętać, że zarówno cena wynajmu jak i zakupu lokalu biurowego będą w dużej mierze zależeć od jego wielkości oraz od położenia. Naturalnie im będzie on większy i im będzie znajdował się bliżej centrum większego miasta, tym będzie droższy.


Wyposażenie biura


Jeśli uda się nam przejść przez wszystkie formalności związane z zakupem, bądź wynajmem biura, to wówczas w następnej kolejności należy zastanowić się nad zagospodarowaniem wnętrza. Jeśli lokal jest duży i znajduje się w nim kilkanaście pomieszczeń, to musimy wyznaczyć pokój dla szefa, dla pracowników, pomieszczenie socjalne, łazienkę, ewentualną poczekalnię.
W dalszej kolejności trzeba koniecznie zastanowić się nad wyposażeniem biura. Od czego zacząć? Najprościej będzie od rzeczy najtrudniejszej, czyli od mebli biurowych. Wśród nich najczęściej wymienia się biurka, fotele, regały, szafy itp. Omówmy zatem wszystkie po kolei. Biurko to podstawa. To na nim mieszczą się przedmioty służące do codziennej pracy, takie jak przeróżne artykuły biurowe, komputer, telefon, organizery itp. Na fotelu zaś spędzamy średnio ok. 8 godzin. Dlatego musi być on przede wszystkim wygodny. W dzisiejszych czasach spora część pracodawców dba o to, aby tego typu meble biurowe były najwyższej jakości tak, aby pracowni mógł czuć się komfortowo.
Oprócz biurka i fotela, należy jeszcze wziąć pod uwagę zakup regałów lub szaf biurowych, w których najczęściej trzyma się przeróżne dokumenty, segregatory, teczki itp. Biorąc pod uwagę poczekalnię, warto przemyśleć zakup kilku wygodnych krzeseł, niewielkich stolików, na których można np. rozłożyć gazety, które potencjalni klienci będą czytać przed spotkaniem z pracownikami bądź szefem przedsiębiorstwa.


Urządzenia wielofunkcyjne potrzebne do pracy


Wszyscy dobrze wiemy, że obecnie bez urządzeń elektronicznych praktycznie nie da się wykonywać pracy. Stały się one niezbędne, dlatego musimy je mieć w swoim biurze. Komputer i telefon to podstawa. Naturalnie nie można zapomnieć o sprzęcie takim jak drukarki i skanery. Warto jednak przemyśleć zakup tych dwóch ostatnich i zastanowić się, czy nie lepsze będą urządzenia wielofunkcyjne. Mnóstwo osób ocenia je jako praktyczniejsze, bowiem zajmują zdecydowanie mniej miejsca.
W ostatniej kolejności na listę zakupów bezwzględnie należy wpisać materiały biurowe. Akcesoria takie jak papier, długopisy, ołówki, spinacze do papieru, korektory, samoprzylepne kartki, notesy to absolutna podstawa i powinien je mieć na biurku każdy pracownik. Wszystko to powinno znajdować się w organizerach tak, aby w razie potrzeby bez problemu tego typu materiały biurowe można było znaleźć.
 

Akcesoria biurowe 


Aby zarządowi jak i samym pracownikom pracowało się miło i sympatycznie, warto zatroszczyć się też o pomieszczenie socjalne, gdzie będą znajdowały się urządzenia takie jak np. ekspres do kawy, mikrofalówka lub kuchenka i oczywiście stół i krzesła. Dzięki temu wszyscy w czasie przerwy mogą na spokojnie przygotować sobie posiłek i chwilę odpocząć. 
Przedsiębiorca, który chce, aby biuro funkcjonowało poprawnie musi również zadbać o poczekalnię (jeśli takie pomieszczenie jest przewidziane). Warto umieścić w niej krzesła, stoliki, specjalne koszyki na gazety, ewentualnie telewizor. Można też zadbać o jej ładny widok wieszając na ścianach obrazy i ustawiając kilka doniczek z kwiatami.

 

Tego szukacie:

- artykuły biurowe Częstochowa

- materiały biurowe Częstochowa

- drukarki Częstochowa

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również