• Biuro skrojone pod Ciebie!
img

Wskazówki dotyczące zmniejszenia zużycia tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne podstępnie wkradły się w każdy zakątek naszego życia i przewiduje się, że w każdej minucie do naszych oceanów wlewa się ciężarówkę z plastikowymi odpadami. Jednakże, dzięki zwiększonej liczbie dostępnych filmów dokumentalnych i zasobów, takich jak seria Blue Planet Davida Attenborough, zanieczyszczenie tworzyw sztucznych stało się obecnie globalnym problemem, którego wszyscy jesteśmy świadomi i który wielu z nas chce zmienić.

Istnieje tak wiele prostych sposobów na użycie mniej plastiku i jedyne, co musisz zrobić, to zatrzymać się i zapytać, czy twój plastikowy przedmiot jest naprawdę potrzebny - odpowiedź prawdopodobnie nie jest! Oto kilka najlepszych wskazówek, jak zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych w codziennym życiu:

Plastikowe słomki są zdecydowanie nie do przyjęcia!

Spójrzmy prawdzie w oczy, plastikowe słomki są do bani. Chociaż plastikowe słomki powinny technicznie nadawać się do recyklingu, nie są i mają szkodliwy wpływ na nasze oceany. Nie tylko mogą one rozłożyć się nawet do 200 lat, ale stanowią ogromne zagrożenie dla życia w oceanie i są niezwykle niebezpieczne dla ptaków, które często mylą je z pożywieniem.

Więc, następnym razem jak wyjdziesz i kupisz sobie drinka, pomyśl sobie - czy naprawdę potrzebuję słomki? Jeśli odpowiedź brzmi nie, to nie masz. Jeśli naprawdę potrzebujesz słomki, wypróbuj ekologiczną alternatywę, taką jak papierowe słomki, które wiele restauracji i pubów już wprowadziło.

Chociaż wiele organizacji, takich jak Lonely Whale, umieściło już na mapie antyplastikowy ruch słomek, ważne jest, aby nadal zachęcać lokalne restauracje, puby i bary do zaprzestania domyślnego dodawania słomek do napojów i skłonić klientów do poproszenia o nie.

Butelki wielokrotnego użytku

Czy wiesz, że każdego dnia w Wielkiej Brytanii używamy ponad 35 milionów plastikowych butelek? Jeszcze straszniejsze jest to, że tylko 1 na 5 z tych butelek jest prawidłowo przetwarzana. Czas na zmiany! Jeśli chcesz zmniejszyć ilość używanego plastiku i zaoszczędzić pieniądze, to czas na butelki wielokrotnego użytku. Butelki te są nie tylko bardzo wygodne, ale także niezwykle trwałe, dzięki czemu będą Ci długo służyć. Aby zachęcić do tego ruchu, są nawet aplikacje, które można pobrać, które udostępniają miejsca w pobliżu, gdzie można napełniać swoje butelki z wodą za darmo!

Jeśli jesteś biznesmenem, dlaczego nie zainwestować w ekologiczne butelki na wodę promocyjną i nie wypromować swojej marki? Dając je pracownikom i potencjalnym klientom, zniechęcisz ich do używania jednorazowych tworzyw sztucznych, a także skorzystasz na branding w podróży!

Nie zapomnij też o swojej filiżance do kawy!

Jeśli polegasz na porannej kawie, jak wielu z nas, czy kupiłeś już kubek wielokrotnego użytku? W Wielkiej Brytanii wyrzucamy obecnie około 2,5 miliarda filiżanek kawy rocznie i tylko 1% z nich może zostać poddany recyklingowi. To szaleństwo, prawda? Zakup kubka do wielokrotnego napełnienia nie mógłby być łatwiejszy, gdyby wiele dużych kawiarni, takich jak Costa i Starbucks, sprzedawało je i oferowało zniżki na kawę za każdym razem, gdy przynosisz własną filiżankę - to wygrana dla wszystkich!

Przynieś swoje własne torby na zakupy

Większość toreb foliowych zabiera ogromną ilość energii do produkcji, transportu na terenie całego kraju i recyklingu. Nie rozkładają się na wysypiskach i w nadgodzinach wydzielają niebezpieczne energetyczne substancje chemiczne, ale mimo to są jednym z najczęstszych rodzajów śmieci na lądzie. Chociaż od czasu wprowadzenia opłaty za torby plastikowe w Anglii, obserwujemy gwałtowny 85% spadek wykorzystania toreb plastikowych - yippee! Aby utrzymać ten spadek, zainwestuj w składaną torbę, którą można umieścić w zwykłej, codziennej torebce - wygodnej i przyjaznej dla środowiska!

Istnieje nieskończona ilość przyjaznych dla środowiska alternatyw dla toreb na zakupy, w tym torby z naturalnej juty z bawełnianą taśmą i uchwytami z liny; oraz wiele przedmiotów promocyjnych również dla Twojej firmy!

Przynieś swoje własne sztućce
Zdarza się to nam wszystkim, kiedy jesteś w miejscu publicznym i decydujesz się na szybki kąsek jedzenia, ale jedyne dostępne sztućce to plastik! Nosząc własne sztućce, nawet jeśli są to tylko widelce, zawsze masz coś w torbie, aby uniknąć poddania się straszliwym sztućcom plastikowym. Jeśli musisz użyć plastiku, nie wyrzucaj go, gdy skończysz z nim, oddaj go do czyszczenia i ponownie użyj. Jeśli czujesz się kreatywny, dlaczego nie spróbujesz zdobyć własnego korka?!

Folia na folii spożywczej

Mówiąc prosto: folia może być poddana recyklingowi, folia nie może się przyczepić. Jeśli robisz regularne lunche do pracy lub po prostu musisz owinąć jedzenie, aby zachować jego świeżość, zawsze staraj się używać folii, ponieważ jest to o wiele przyjemniejsze dla środowiska. Kiedy z nią skończysz, pamiętaj, aby umieścić ją w koszu na śmieci! Alternatywnie, użyj pudełka na lunch, które może być używane w kółko.

Błyskotliwość - błyskotliwość i bycie bez winy

Chociaż istnieje ogromne poczucie zabawy i radości z używania brokatu, istnieje smutna rzeczywistość, że brokat jest, cóż, okropny dla środowiska. Jest on wykonany z tak małego tworzywa sztucznego, które jest częścią ciągle rosnącego problemu "mikroplastycznego". Podsumowując, kiedy brokat jest spłukiwany w odpływie, jest spożywany przez ryby, plankton i ptaki, a następnie zbiera się w ich żołądkach i powoduje, że zwierzęta umierają lub zamiast tego mogą przedostać się do łańcucha pokarmowego i trafić na nasze talerze. Niestety.

 

Redakcja portalu

biznesoutfit.pl

Zobacz również